Slavia propásla šanci na Ligu mistrů

Praha - Fotbalisté Slavie podlehli na svém hřišti Blšanům 2:3 a promarnili tak možnost zajistit si definitivně účast v předkole Ligy mistrů. O překvapivý průběh se nejdřív staral Sourada, který vstřelil dvě branky hostí. Slavia sice vyrovnala, ale osm minut před koncem ji srazil na kolena Devátý, který vsítil po chybě brankáře Černého vítězný gól. Vzhledem k remízám Příbrami a Olomouce však paradoxně mají slávisté i nadále nejlepší výchozí pozici pro boj o druhé místo. "Ale nic na tom nemění, že jsme ze zápasu zklamáni," prohlásil slávistický kouč Karel Jarolím.

Sourada, který před teprve dvěma týdny dal svůj první ligový gól, trápil domácí obranu hned od začátku. V páté minutě pálil z dobré pozice vedle, pak proklouzl ofsajdovou pastí a ztroskotal až na brankáři Černém. Pak už však uděřil. Ve 31. minutě se dostal za obranu a přeloboval vybíhajícího Černého, o pět minut později ho pro změnu obstřelil po zemi. "V obou případech nebyla naše obrana zajištěna," zlobil se Jarolím.

Ještě však než se předvedl Sourada, byla na koni Slavia. Recept, jak vyzrát na blšanskou obranu našla v 17. minutě. Kuchař vystřelil ze třiceti metrů, Chvalovský, který v brance nahradil zraněného Čecha, míč jen vyrazil a Zelenka již snadno skóroval. Pak ještě spálil stoprocentní šanci Kuchař, který se ocitl pro Ulichově uličce sám před Chvalovským.  "Měli jsme několik dalších slibných příležitostí, ale nedokázali jsme je využít. Kuchař však gól dát měl," posteskl si Jarolím.

Ve druhém poločase Slavia soupeře zatlačila, ale do šance se přes pozornou obranu nemohla dostat. Naopak soupeř hrozil neustále rychlými protiútoky. Vyrovnání přišlo až v 81. minutě, kdy po Burešově faulu na Švancaru Kuka proměnil pokutový kop. "V tu chvíli jsem věřil, že zvítězíme," podotkl Jarolím.

Z brejku ale rozhodly Blšany, které Slavii porazily i na podzim. Hosté se vřítili do rozhozené obrany, kde už chyběl vystřídáný Suchopárek, a náhradník Devátý z úhlu překonal vybíhajícího Černého, kterému předtím sebral míč. "V našich vzájemných zápasech padá vždy hodně branek, Slavia nám jako soupeř vyhovuje," řekl blšanský kouč Miroslav Beránek. "Byli jsme hodně nažhaveni, motivace našich hráčů stoupala s tím, jak klesal nás kurz v sázkových kancelářích. Když byl kurz na naší výhru třináct, hráče to pořádně nabudilo."

SLAVIA - BLŠANY 2:3 (1:2) hráno 18.5. 16:30
Góly: 17. L. Zelenka, 81. P. Kuka (pen.)
Góly: 30. D. Sourada, 35. D. Sourada, 82. P. Devátý
Sestavy: R. Černý - J. Suchopárek (75. J. Kozák) - A. Petrouš, M. Müller - M. Lička (56. T. Došek), I. Ulich, R. Dostálek, T. Kuchař, L. Sedláček - P. Kuka, L. Zelenka (56. P. Švancara)
Sestavy: A. Chvalovský - J. Vorel, K. Tichota, V. Drobný, I. Zbožínek - M. Pazdera, J. Velkoborský, P. Gedeon, J. Bureš - L. Zákostelský, D. Sourada (60. P. Devátý)
Náhradníci: M. Václavík, D. Šuškavčevič, M. Hyský, P. Vladyka
Náhradníci: T. Obermajer, M. Kufa, R. Hogen, J. Zušťák, R. Šelicha
Žluté karty: 26. A. Petrouš, 42. R. Dostálek, 86. L. Sedláček