Souboj druholigových lídrů skončil remízou

Praha - Ve šlágru 25. druhé ligy skončil souboj suverénně vedoucích týmů tabulky Opavy s Hradcem Králové nerozhodně 1:1. Hradec si případným vítězstvím mohl definitivně zajistit postup, přesto oba protivníci nadále jasně směřují do nejvyšší domácí soutěže. Na dně tabulky zůstává Třinec, když podlehl v Chomutově 1:4 a na předposlední Karvinou, která prohrála s Pardubicemi, ztrácí jeden bod. Už ve 21. minutě se sice Třinec gólem Grussmana dostal do vedení, ale utkání hattrickem otočil domácí Habanec. Xaverov podruhé za sebou na domácím hřišti prohrál stejným výsledkem 0:1, tentokrát s Mostem. Třetí tým tabulky Zlín porazil rychlou brankou Hubáčka Mladou Boleslav.On-line reportáž zápasu Opava - Hradec Králové

Opava - SK Hradec Králové 1:1 (0:0)
Branky: 89. Baránek - 90. Zemánek. Rozhodčí: Čecháček. ŽK: Kutty - Dvořák. Diváci: 4123.

Oba celky začaly opatrně se zajištěnou obranou, hosté spoléhali na rychlé protiútoky a domácí ohrožovali hradeckou branku v prvním poločase jen ze standardních situací. Druhou půli ovlivnil hustý déšť, ve kterém se Opavští hráči začali prosazovat. Hamplovu střelu z malého vápna brankář Svoboda jen s námahou vyrazil a hlavičku stejného hráče vykopl Dvořák na brankové čáře. Na druhé straně hradecký Bouška přehodil gólmana Schmuckera, ale míč se odrazil od břevna prázdné branky.

Vzápětí čaroval gólman Svoboda, který Hamplovou střelu zblízka vyrazil. Až v 80. minutě se domácí prosadili, Kretek odcentroval a po chybě hostujících zadáků skóroval Baránek. Východočeši se však nevzdali a Zemánek překrásnou střelou ze dvaceti metrů v poslední minutě vyrovnal.

Xaverov - Most 0:1 (0:1)
Branka: 41. Langer. Rozhodčí: Kordula. ŽK: Putík, Mašín, Jirka - Kraus, Maděra, Langer, Polomský, Matlocha. Diváci: 650.

V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Hosté měli jednu vyloženou šanci, ve 31. minutě však Vašák neproměnil penaltu. O deset minut později Kraus nacentroval míč do trestného území Xaverova, Poláček přihrál na Langera a ten hlavou získal Mostu vedení. Ve druhém poločase měli domácí celou řadu střeleckých příležitostí, ale nedokázali ani jednu využít.

Chomutov  - Třinec 4:1 (1:1)
Branky: 36. z pen., 56. a 84. z pen. Habanec, 62. Zelenka - 21. M. Černý. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: Časko, Turtenwald - J. Černý, Topiarz, Lachowicz. ČK: 74. Turtenwald. Diváci: 500.

Domácí podali dobrý výkon založený na rychlém pohybu a časté střelbě. Nerozhodil je ani vedoucí gól hostů po ojedinělém útoku. Vyrovnali ještě před přestávkou z penalty a ve druhém poločase strhli vedení na svou stranu. Hosté po třetím gólu zcela odpadli a na nohy je opět postavilo až oslabení Chomutova po Turtenwaldově vyloučení.

Zlín - Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Branky: 14. Hubáček. Rozhodčí: Čuřín. ŽK: Klhůfek, Chalupa - Sládeček, Just, Miller. ČK: 80. Sládeček. Diváci: 655.

Od úvodních minut bylo utkání v režii domácích, střelecky však jejich hráči zcela zklamali. Po poměrně rychlé Hubáčkově brance už v dalších minutách nedokázali proměnit ty nejvyloženější šance, jednat vinou vlastní nepřesnosti, jednak zásluhou skvělého Millera v brance Středočechů. Hosté z minima šancí mohli skórovat, avšak Paták v 86. minutě rovněž šanci neproměnil.

HFK Olomouc - Neratovice 2:1 (1:0)
Branky: 13. a 58. Drulák - 68. Hendrych. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: Drulák - Šafr, Altman. Diváci: 632.

Herní převahu z úvodu utkání vyjádřila Olomouc brankou, kterou Drulák docílil po Nečasově rohovém kopu hlavou přesně pod břevno. Domácí měli míč víc na kopačkách a byli nebezpečnější v útoku. Nečas a minutu před koncem půle Drulák ale z dobrých pozic trefili pouze výborně postaveného brankáře hostí. Po přestávce
měli domácí stále herní převahu, po další Nečasově přihrávce osvědčil Drulák svůj přehled v trestném území hostů a střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Po rohovém kopu a zaváhání ve středu domácí obrany snížil Hendrych přesnou střelou k tyči. Hosté se pak ve snaze vyrovnat vrhli do útoku a domácí z rychlých protitoků mohli své vedení zvýšit. Šance však nedotáhli do konce, Derco nastřelil pouze tyč.

Baník Ratíškovice - FC Vítkovice 0:0
Rozhodčí: Kafka. ŽK: Bábíček, L. Urbánek - P. Hupka, M. Poštulka. Diváci: 462.

Na jihu Moravy se hrál před velmi slabou návštěvou pouze průměrný fotbal. Domácí dominovali v prvním poločase, jejich možnosti však postupně Hýbner, Šuráň a Chmelíček neproměnili. Po přestávce se Severomoravané probudili a mohli si dokonce odvézt i tři body. Ale Derychův trestný kop z 82. minuty zatřásl pouze
břevnem domácí svatyně.

V nastaveném čase se dopustil hrubky na vlastní polovině domácí obránce Vít, jeho spoluhráč Bábíček pak fauloval v pokutovém území P. Hupku, ale penaltu zkušený Marek Poštulka zahodil, neboť brankář Barcuch jeho úmysl vystihl.

Pardubice - Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 88. Bednář z pen. Rozhodčí: Dvořáček. ŽK: Pecivál - Prčík, Miklas, Korytář. Diváci: 611.

Tři body zajistila domácím až Bednářem proměněna penalta v závěru zápasu. Předtím se domácí proti poslednímu celku tabulky hodně trápili. Zlepšili se sice po změně stran, ale jejich převaha byla bezzubá, na gól ze hry měli jen málo šancí.

Jihlava - Prostějov 2:1 (0:0)
Branky: 57. Večeřa, 70. Šustr - 86. Robenek. Rozhodčí: Handlíř. ŽK: Kaplan - Krajčovič. ČK: 65. Krajčovič. Diváci: 1400.

Třináctý tým tabulky se věnoval pozorné obranné činnosti a domácí nedokázali najít recept na její zdolání. Minutu před přestávkou mohli jít paradoxně do vedení právě hosté, na Muchkův trestný kopu si naskočil Robenek, jeho hlavička mířila přesně pod břevno, ale brankář Bartoš balón vytáhl na roh. Osm minut po přestávce zahrozili Prostějovští podruhé a Gábova bomba z 25 metrů jen o centimetry minula pravou tyč jihlavské branky. O čtyři minuty později Večeřův projektil z 22 metrů otevřel skóre.

Hráči z Vysočiny převzali taktovku a přidali druhý gól. Sláma našel Šustra a ten přesnou hlavičkou k tyči zvýšil vedení. Konečnou podobu výsledku dal pět minut před koncem po přesné Spáčilově kolmici střelou do šibenice Robenek.