Příbram ztratila body v závěru

P ř í b r a m - Fotbalisté Příbrami v boji o Ligu mistrů ztratili. Domácí tým v předehrávce 25. kola první ligy pouze remizoval s Drnovicemi 1:1 a zůstal tak v tabulce na třetím místě, o příčku níže než je ta, která účast v prestižní soutěži zajišťuje. První ligový gól obránce Máchy na zisk tří bodů nestačil, neboť při ojedinělé akci Gibala čtyři minuty před koncem vyrovnal. Domácí byli naladěni útočně, ale Otepka i Siegl marně hledali přesnou mušku. Soupeř spoléhal podle očekávání na brejky a ve 20. minutě se mu to málem vyplatilo.On-line reportáž ze zápasu zde

Nejlepší ligový kanonýr Tuma dostal v šestnáctce hodně volného prostoru, ale jeho hlavička mířila nad břevno. V dobré pozici se ocitl také Cupák, ale zakončil příliš zbrkle. Na druhé straně znamenal pro Vaniakovu branku v prvním poločase největší nebezpečí pověstný Otepkův přímý kop ve 28. minutě.

Hned po přestávce vypálil Otepka znovu, tentokrát tvrdě z voleje, ale Vaniak vyrazil míč na roh a poradil si také se Zápotočného střelou zblízka. Drnovický gólman se nenechal zaskočit ani Kučerovou střelou z ostrého úhlu. V 62. minutě však Kulič proklouzl mezi zadáky, předložil míč Máchovi a jeho střelu tečoval Gibala tak nešťastně, že na ni Vaniak nemohl reagovat.

Než se drnovická obrana vzpamatovala, mohlo to být 2:0, ale Vaniak reflexivně zareagoval na Kučerovu střelu. Mácha se mohl zapsat mezi střelce i způsobem, o jaký by nestál. V tísni před dotírajícím Cupákem poslal míč těsně nad břevno vlastní branky. Domácí měli další šance, ale Vaniak zneškodnil jak Kuličovu střelu, tak Sieglovu dorážku.

V závěru to příbramské fotbalisty určitě mrzelo, neboť v 87. minutě prošel Brabcův nepodařený centr napříč šestnáctkou, dva zadáci na něj nedosáhli a u zadní tyče číhající Gibala do prázdné branky vyrovnal.

Hlasy trenérů po utkání:
Jiří Kotrba (Příbram):
"Remizovali jsme úplně zbytečně. Měli jsme dost brankových příležitostí, ale chybělo nám zakončení. Buď jsme měli dát druhou branku, nebo žádnou neinkasovat. Nakonec jsme dostali gól z nešance. Otepka se nechal obejít, protože nechtěl faulovat, následoval centr přes celé pokutové území a série hloupých chyb."
Karel Večeřa (Drnovice): "Nechtěli jsme hrát tak moc defenzívně, ale hlavně na začátku druhého poločasu byl tlak domácích drtivý. Po inkasovaném gólu nám nezbývalo nic jiného, než otevřít hru a povedlo se nám vyrovnat, i když pro domácí to bylo asi hodně nešťastné. Po prohře s Olomoucí jsme snad ukázali, že fotbal hrát umíme."

PŘÍBRAM - DRNOVICE 1:1 (0:0) hráno 20.4. 16:30
Góly: 61. M. Mácha
Góly: 87. R. Gibala
Sestavy: M. Špit - D. Šmejkal - M. Mácha, J. Riegel, T. Zápotočný - R. Otepka (88. J. Rychlík), R. Novák, L. Jarolím, T. Kučera - H. Siegl (88. M. Nehoda), M. Kulič
Sestavy: M. Vaniak - M. Kadlec - E. Brabec, R. Formánek, M. Švestka - T. Randa, R. Gibala, Z. Valnoha (68. I. Szkukalek), P. Zavadil (77. D. Sninský) - M. Cupák (66. P. Zemánek), V. Tuma
Náhradníci: M. Čaloun, P. Podzemský, R. Krejčík, R. Čížek, M. Mucha
Náhradníci: M. Pařízek, V. Čáp, M. Vavřík, D. Udržal