Napínavý boj rozhodl v prodloužení Sabou

P r a h a, B l š a n y - Fotbalisté Viktorie Žižkov a Blšan jsou po Slavii dalšími semifinalisty Poháru Českomoravského fotbalového svazu. Ve středečním čtvrtfinále po napínavém boji Žižkov zdolal Teplice až v prodloužení 3:2, když "zlatým gólem" rozhodl hned ve 2. minutě Sabou. Dlouho byl stav 1:1, domácí poslal do vedení tři minuty před koncem kapitán Pikl, ale v závěru vyrovnal střídající Semeník, který byl minutu na hřišti. Blšany vedly nad Českými Budějovicemi brzy 2:0, poločas pak vyhrály 3:1. Vedení si držely až do závěru, kdy snížil na konečných 3:2 Vozábal. Ve čtvrtek se hraje poslední čtvrtfinále, v němž Sparta na Letné přivítá od 19 hodin Baník Ostrava. Rozhovor s teplickým útočníkem Verbířem čtěte zde
ŽIŽKOV - TEPLICE 3:2 (0:1) po prodloužení

konec zápasu

Góly: 64. R. Janoušek, 87. A. Pikl, 92. J. Sabou
Góly: 6. Z. Frťala, 90. R. Semeník
Sestavy: P. Pižanowski - J. Buryán (28. R. Janoušek), A. Mlejnský, T. Hunal, M. Mikulík - L. Stracený, J. Sabou, A. Pikl, M. Šmarda - K. Chihuri (39. M. Šebesta), M. Pospíšil

Sestavy: L. Macháček - M. Rada, P. Pokorný, Z. Rampáček - T. Kukol (73. M. Doležal) , P. Voříšek (89. R. Semeník), Z. Frťala, M. Frýdek (63. V. Leitner), M. Smola - P. Verbíř, Š. Vachoušek

Náhradníci: M. Ščasný, P. Holota, , P. Kučera, R. Frank, O. Prášil.
Náhradníci: M. Kolomazník, R. HavelV. Sedlák, L. Ohněník.
Žluté karty: 5. K. Chihuri
Žluté karty: 39. M. Smola, 71. M. Rada
Červené karty:
Rozhodčí: Hlaváč - Vodička, Hranický.
Počet diváků: 1822.

Rychlý vedoucí gól hostující tým ukolébal a zbytečně se stáhl na vlastní polovinu, přesto vedení Teplic mohl zvýšit Verbíř a Frýdek. Po přestávce udělali hosté stejnou chybu a dali domácím příliš mnoho prostoru k útočení. Žižkovští využili územní převahu k otočení skóre, ale teplickým hráčům se v nastaveném čase podařilo vyrovnat. Hned v úvodu prodloužení se hostující obrana dopustila chyby, kdy nechala volné hráče před svou brankou a Sabou zblízka poslal Žižkov do semifinále.

"Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. Především v prvním byla na našich hráčích patrná únava. Ve druhé půli jsme zahráli výborně a měli jsme víc brankových
příležitostí. Před vyrovnávající brankou na jsme se zatáhli do obrany. Ztratili jsme balón na půlce, hráči si stěžovali na dlouhé nastavení, ale řekl jsem jim, aby se starali o svůj výkon," řekl žižkovský kouč Zdeněk Ščasný.

Teplický kouč Michal Bílek byl hrozně zklamán. "Zavřela se nám další cesta do pohárové Evropy," posteskl si. "Po sérii čtyř porážek nás čeká v neděli další zápas a je na nás, abychom se vzpamatovali. V předchozích zápasech jsme doplatili na
neproměňování šancí, dnes proti nám byl vyrovnaný, ale šťastnější soupeř. O své další angažmá v Teplicích nemám strach, takový je fotbalový život. Pokud mě vedení nebude chtít, život půjde dál."

BLŠANY - Č. BUDĚJOVICE 3:2 (3:1)

Góly: 5. R. Hogen, 10. R. Šelicha, 45. P. Gedeon z pen.
Góly: 32. M. Obšitník, 90. M. Vozábal
Sestavy: A. Chvalovský - K. Tichota -J. Vorel, J. Velkoborský, J. Jirásek - P. DevátýR. Šelicha (57. D. Sourada), P. Gedeon (74. M. Kufa) , J. Bureš - J. Zušťák, R. Hogen (46. J. Sýkora)

Sestavy: J. Drobný - V. Veselý, J. Pejša, S. Marek - M. Brozman, J. Pospíšil, M. ObšitníkM. Vozábal,  M. Kopecký (54. T. Krejča)L. Pecka, R. Slezák (69. Bouchal)

Náhradníci: T. Obermajer, I. Zbožínek, M. Pazdera L. Zákostelský.
Náhradníci: P. ŠvantnerM. Koblenc, J. Ludačka.
Žluté karty: 58. P. Devátý
Žluté karty: 13. S. Marek, 55. M. Obšitník, 65. M. Vozábal.
Rozhodčí: Puček - Krátký, Holub
Počet diváků:  1028

Oba trenéři před zápasem dávali jasně najevo, že je momentálně mnohem víc zajímá záchrana v lize, ale domácí Beránek vzal pohár přece jen vážněji než budějovický Bokša. Sestava "Chmelařů" se od té ligové prakticky nelišila, jen v brance dostal příležitost Chvalovský. Zato v soupeřově jedenáctce měli
většinu hráči z rezervy, a tak domácí poměrně snadno ovládli hřiště, a za deset minut rozhodli.

"Prvních dvacet minut bylo z naší strany katastrofálních a mohli jsme inkasovat ještě víc," přiznal českobudějovický kouč Milan Boška.

Druhý poločas už moc vzruchu nepřinesl. Domácí byli spokojeni s náskokem a šetřili silami. Jedinou šanci měl Zušťák, ale trefil boční síť.

"V ofenzívě jsme dnes byli mnohem lepší než při bránění a mohli jsme dát čtyři, nebo pět gólů. Postup do semifinále je největším úspěchem mužstva za mého působení tady, ale neznamená to, že jsme ve vrcholné formě," řekl domácí kouč Miroslav Beránek.

Žžikovský záložník Luděk Stracený zůstal na trávníku po souboji s Markem Smolou z Teplic

Kennedy Chihuri z FK Viktoria Žižkov (vpravo) stíhá Miroslava Radu z FK Teplice ve čtvrtfinálovém utkání Poháru ČMFS