V Jablonci rozhodovaly o postupu penalty

J a b l o n e c - Až teprve závěrečný rozstřel ze značky pokutového kopu rozhodl v utkání Jablonec - Slavia o postupu Pražanů do semifinále Poháru ČMFS. Zápas skončil po prodloužení 1:1, když slávisté vyrovnali v nastaveném čase normální hrací doby. Poté už gól nepadl a v penaltách byli úspěšnější fotbalisté Slavie. Co říká jablonecký Čížek čtěte zde O zápase hovoří slávistický asitent Řehák On-line reportáž utkání čtěte zde

Slávisté v silně kombinované sestavě se do zápasu vehnali jako smršť. Během úvodních pěti minut se v šancích octli bratři Doškové, dotřetice vypálil z dálky Vladyka a domácí brankář Lovasík s obtížemi vytlačil míč na roh. Po chvíli odpověděli i Jablonečtí, když nebezpečně střílel Laštovka a pozorný musel být gólman Václavík.

Tím ale byly dramatické okamžiky na dlouhé chvíle vyčerpány, hosté zvolnili a hrálo se převážně jen mezi oběma pokutovými územími. Dobře pracovaly obě obrany, což bylo chvályhodné zejména u té domácí, protože hrála bez zraněného Bartesky a bez vyloučeného Korduleho.

S končící půlhodinou bylo rušno před brankou Václavíka, ale ani opakované střelecké pokusy domácích hráčů ze skrumáže ke kýženému cíli nevedly. Ke gólové příležitosti se nedokázal propracovat ani jeden ze soupeřů, proto přišly jen další střely z dálky. Z nich byla nejnebezpečnější dalekonosná dělovka slávisty Dostálka, kterou Lovasík kryl takřka v sebeobraně. Solidní byl i únik domácího Čížka, jenž odcentroval z levé strany a Vodehnal ze slibné pozice hlavou přestřelil.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím. V 52. minutě se po nedorozumění ve slávistické obraně dostal k míči Seman, poslal do šestnáctky nadýchaný oblouček a Čížek nádherným volejem k tyči skóroval. Hostující kouč Jarolím reagoval dvojím střídáním a poslal na hřiště čerstvou dvojici Kuchař, Ulich. Záhy slávisté střídali potřetí, když neviditelného Švancaru nahradil Zelenka.

Na hostech pak byla patrná snaha alespoň o vyrovnání, jenže naráželi na enormní bojovnost a neústupnost protihráčů. Domácí se nenechali sebřít na vlastní polovině a snažili se využít každé příležitosti k protiúderu. Čtvrt hodiny před koncem domácí Slezák bombou vyděsil brankáře Václavíka, na opačné straně se vyznamenal jablonecký gólman Lovasík, když nohama vyrazil Zelenkovu střelu zblízka.

Drama nahoru, dolů pokračovalo až do konce a nadšeně bojující domácí fotbalisté zoufalým pokusům slávistů o vyrovnání odolávali. Navíc už v nastaveném čase muhl výhru Jablonce potvrdit druhým gólem Čížek, ale před soupeřovou brankou mu scházel krůček. Doslova v závěrečných vteřinách nastaveného času měl na opačné straně víc štěstí slávista Tomáš Došek, který si naběhl na cetnr bratra Lukáše z pravé strany střelou bez přípravy vyrovnal.

Do prodloužení museli slávisté v deseti, protože hřiště opustil zraněný Lukáš Došek a tři povolení střídající hráči už byli ve hře. Urputný, oboustranně útočný fotbal pokračoval, jako by žádné z mužstev nechtělo případný penaltový rozstřel. Střelou těsně vedle se ve 101. minutě blýskl jablonecký Laštovka, na polovinu soupeře se přece jen víc tlačili domácí.

Hřebíkovo mužstvo bylo viditelně aktivnější i v druhé části prodloužení, stále nervóznější slávisté se často osvobozovali jen odkopy a za cenu faulů. Vynikající publikum neustále hnalo své hráče na zteč. To už na ploše prakticky jen statoval zraněný Dostálek, hosté tlaku domácích odolávali a blížily se závěrečné penalty. Po nich se radovali slávisté.

Branky: 52. Čížek - 90. T. Došek. Rozhodčí: Handlíř - Petřík, Talpa. ŽK: Petráš, Flachbart - Lička, Sankovič, Sedláček, T. Došek. Diváci: 3852.
Penalty proměnili: Ulich, Sedláček, Zelenka - Jirousek, nedali: Kuchař - Flachbart, Vávra, Petráš.

FK Jablonec: Lovasík - Laštovka, Petráš, Hübschman, Flachbart - Vávra, Homola, T. Čížek (90. Jirousek), Vodehnal, Weber (90. Mašek), Seman (59. Slezák).

Slavia Praha: Václavík - Müller - Hyský, Sankovič - L. Došek, Lička (56. Ulich), Dostálek, Vladyka (56. Kuchař), Sedláček - T. Došek, Švancara (64. Zelenka).

Slávista Müller (vlevo) odkopává míč před jabloneckým Semanem

Slávista Tomáš Došek střílí na jabloneckého brankáře Lovasíka,který míč zastavil.