Spartě stačily k výhře tři minuty

P r a h a - Tři minuty v polovině druhého poločasu stačily Spartě k tomu, aby rozhodla o vítězství nad Starým Městem a udobřila si nazlobené diváky. Ještě cestou na poločasovou přestávku se na obhájce titulu pískalo, ale zásluhou dvou akcí v nichž vynikl především Argentinec Lazzara Letenští nakonec vyhráli v dohrávce 23. ligového kola 2:0. Po třech zápasech bez vítězství Sparta konečně bodovala naplno, a přiblížila se k oslavám titulu.
Oba góly si můžete prohlédnout pod ikonou video

SPARTA - STARÉ MĚSTO 2:0 (0:0) hráno 9.4. 19:00
Góly: 71. L. Lazzaro Liuni, 74. J. Obajdin
Góly:
Sestavy: T. Poštulka - R. Mynář, J. Novotný (90. M. Klein), P. Abanda, V. Labant - R. Slončík (78. T. Jun), J. Jarošík, V. Koloušek (68. P. Papoušek) - J. Obajdin, L. Lazzaro Liuni, R. Holub
Sestavy: P. Drobisz - A. Homer - P. Němčický, M. Abrahám (85. P. Kopačka), R. Veselý - V. Malár, T. Polách, M. Hlahůlek, L. Zapletal (68. J. Míl) - R. Krupník (78. P. Lysáček), J. Kowalík
Náhradníci: J. Blažek, R. Lengyel, M. Hašek, M. Kincl
Náhradníci: M. Ondrůšek, E. Szeif, J. Vojtěšek, M. Boušek
Žluté karty: 31. J. Jarošík, 85. V. Labant
Žluté karty: 78. R. Krupník
Rozhodčí: Dvořáček - RNDr. Amler, Hojsík

Ve 38. minutě zkazil Jarošík přihrávku na volného Holuba a diváci poprvé začali pískat. Trenér Sparty sice splnil své výhrůžky a vyměnil oproti minulému kolu šest hráčů, přesto se mužstvu moc nedařilo.

Staré Město se ze všech sil soustředilo na obranu a dokázalo držet soupeře, který často kazil přihrávky, v bezpečné vzdálenosti od své branky. "Směrem dopředu jsme byli jaloví, proti důrazně hrajícímu soupeři jsme neměli šanci se prosadit. Při troše štěstí jsme však mohli ubránit bezbrankovou remízu," řekl trenér Starého Města František Komňacký.

První šance zápasu však patřila jeho svěřencům, Krupník hlavičkoval z Malárova centru ve druhé minutě těsně nad břevno.

Přímo do břevna hlavičkoval na druhé straně v deváté minutě Jarošík, ale k podobně vážnému ohrožení branky se Letenští s výjimkou několika Obajdinových akcí prakticky nedostali.

Změnu měla přinést poločasová bouře v domácí kabině. Sparta začala hrát přímočařeji a výsledkem byly tři velké šance Lazzara. Argentinský útočník však dvakrát těsně minul branku a další střelu chytil brankář Drobisz. Výborným zákrokem stejného hráče přišla Sparta i o možnost skórovat z přímého kopu, který dobře zatočil ke vzdálenější tyči Labant.

"Mohu své hráče pochválit za koncentrovaný výkon, k lepšímu proměňování šancí nám chybělo víc klidu a přesnosti," řekl trenér Sparty Ivan Hašek. Takto spokojeně mohl mluvit díky třem minutám v polovině druhého poločasu a díky dobré formě Lazzara.

Tři zahozené šance diváci útočníkovi odpustili ve chvíli, kdy převzal dvacetimetrovou přihrávku od Holuba, otočil se s míčem a poprvé skóroval. Za dvě minuty se změnil v nahrávače, na konci rychlé akce poslal centr přesně na hlavičkujícího Obajdina a za chvíli slyšel skandovat oslavné: "Lazzaro! Lazzaro!"