Bohemians poslal z kola ven Gedeon

B l š a n y - Fotbalisté Chmelu Blšany postoupili do čtvrtfinále Poháru ČMFS poté, co na svém hřišti v sobotu porazili Bohemians 2:1. Rozhodující branku vstřelil po individuální akci Gedeon sedmnáct minut před koncem. Blšany jsou tak po Spartě, která v úterý vyhrála v Chomutově 3:0, druhým čtvrtfinalistou, zbývajících šest zápasů se hraje v neděli. Hrálo se bojovné utkání, kvalitě hry přispíval i dobrý trávník, domácí byli aktivnější. Přesto se do první šance dostal hostující Melecký, ale jeho dělovku z trestného kopu brankář Chvalovský vyrazil. První šance domácích přišla po Gedeonově přihrávce a Sýkorově střele, vzápětí Zušťák pálil mimo, až ve 36. minutě po Tichotově rohu vstřelil Zákostelský hlavou vedoucí gól.

Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivně a z jejich tlaku už v 56. minutě přišlo vyrovnání po Šírlově trefě do šibenice, na niž byl i Chvalovský krátký. Jenže domácí tým se brzy vzchopil a sedmnáct minut před koncem sebral Gedeon deset metrů za půlící čarou míč, obešel tři hráče a střelou podél Čontofalského rozhodl.

Blšany - Bohemians 2:1
36. Zákostelský, 73. Gedeon - 56. Šírl. Rozhodčí: Bejlek. Diváků: 850. Poločas: 1:0.

Blšany: Chvalovský - Zbožínek (17. Jirásek), Tichota, Velkoborský - Sýkora (88. Devátý), Gedeon, Zákostelský, Bureš - Zušťák, Hogen, Sourada (64. Šelicha).
Bohemians: Čontofalský - Valenta - Janáček, M. Obermajer, Mareš (46. Kulig) - Petrouš, Melecký (32. Kisel), Dvořák, Šírl - Baláž, Hartig (78. Činčala).