Kouč Bílek měl úspěšnou premiéru

T e p l i c e - Ve své ligové premiéře na trenérském místě, kterou si odbyl ještě nedávno hráč Teplic Michal Bílek, dovedl dnes své bývalé spoluhráče k vítězství 4:1 nad Českými Budějovicemi. V sestavě domácích došlo k některým změnám. Frýdek nastoupil od úvodní minuty, naopak Kolomazník společně se Semeníkem zůstali na lavičce. Hosté z jihu Čech, kteří k záchraně v soutěži potřebují bodovat, nastoupili po domácím debaklu se Spartou rovněž s pozměněnou sestavou.

TEPLICE - ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:1 (1:1) hráno 18.3. 16:30 - podrobnosti
Góly: 40. P. Fousek (pen.), 61. Š. Vachoušek, 89. R. Semeník, 90. R. Semeník
Góly: 20. K. Vácha
Sestavy: L. Macháček - P. Pokorný, V. Leitner, M. Rada, Z. Rampáček - P. Fousek, Z. Frťala, M. Frýdek (70. M. Kolomazník), P. Voříšek - Š. Vachoušek (75. R. Semeník), P. Verbíř (90. R. Vágner)
Sestavy: J. Drobný - J. Pejša, S. Marek, T. Sivok, M. Penner - M. Vozábal, Z. Opravil (87. D. Lafata), J. Plocek - K. Vácha, I. Svoboda (71. L. Pecka), T. Klinka
Náhradníci: R. Havel, M. Smola, M. Doležal, T. Kukol
Náhradníci: M. Seman, V. Veselý, J. Pospíšil, J. Zakopal
Žluté karty: 20. Z. Rampáček, 20. P. Fousek
Žluté karty: 20. J. Plocek, 20. M. Vozábal, 20. T. Sivok, 20. M. Penner
Rozhodčí: Handlíř - Vodička, Bouše
Počet diváků: 5723 (30% z kapacity 18 500 diváků)

Teplice v úvodu naznačily, že moc chtějí vyhrát - nebezpečná Fouskova střela skončila vedle. Na druhé straně ale Vozábal z přímého kopu našel náruč brankáře Macháčka. S přibývajícími minutami si přece jen Teplice vynutily převahu a nedokázaly z ní krom rohových kopů nic vytěžit.

Ve 20. minutě právě po rohu šly do vedení naopak Budějovice. Gólman Macháček neudržel centrovaný míč a volný Vácha hlavou poprvé rozvlnil síť. O minutu později stáhl obránce Marek ve velkém vápně Vachouška a rozhodčí Handlíř nařídil penaltu, jenže Verbířova střela skončila na tyči. O dvě minuty později opět po Macháčkově chybě mohli hosté dát druhý gól, ale Vozábalova hlavička skončila na břevně.

Když Voříšek ideálně našel ve vápně Frýdka, jeho střela skončila na levé tyči. Teplice dřely, bojovaly, ale finální přihrávce scházely někdy centimetry. Až ve 39. minutě našel Frýdek před vápnem Fouska, ten posunul míč k Verbířovi, kterého
Plocek ve vápně fauloval. Sudí podruhé ukázal na značku pokutového kopu a záložník Fousek penaltu bezpečně proměnil.

Hned v úvodní minutě druhé půle naznačil ambice Teplic střelou z 22 metrů Frťala, ale gólman Drobný se překvapit nenechal. Pak vypálil ze 20 metrů Frýdek, Drobný své mužstvo znovu podržel. Tlak žlutomodrých narůstal. Fousek dlouhým centrem
našel Verbíře, který přesnou nahrávkou našel ve vápně Vachouška a Teplice šly do vedení 2:1.

"Po naší hrubé chybě jsme prohrávali a po neproměněné penaltě nám moc veselo nebylo. Důležité bylo, že se nám podařilo do přestávky vyrovnat. V kabině už jsme si řekli, že musíme více bojovat, a to se ve druhém poločase stalo," řekl teplický kouč Michal Bílek.

V dalším průběhu měl po Fouskově centru šanci Pokorný, jehož hlavička skončila nad brankou Budějovic. Střídající Semeník šikovně obelstil dva bránící hráče hostů, jeho chytré střele ještě chyběly centimetry, ale už v 90. minutě se ocitl na konci
osy Lajtner - Fousek - Semeník a domácí vedli 3:1.

V nastaveném čase Drobný svým nepřesným výkopem umožnil aktivně hrajícímu
Semeníkovi dostat se do šance a po jeho blafáku Teplice ještě zvýšily své vedení.

"Výsledek neodpovídá průběhu hry. Teplice vyhrály, ale v poslední minutě dva góly v naší síti kazí celkový dojem našeho dnešního vystoupení. Škoda nastřeleného břevna za stavu 0:1, které mohlo zápas nasměrovat v náš prospěch," posteskl si hostující trenér Jindřich Dejmal.

Karel Vácha fauluje Verbíře v pokutovém území z Teplic.

Teplický Martin Frýdek pomáhá v pokutovém území budějovickému Plockovi.