O výhře rozhodla Sparta po přestávce

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Až zlepšeným výkonem ve druhém poločase fotbalisté Sparty porazili v předehrávce 20. kola České Budějovice na jejich hřišti 4:1, když jejich branky stříleli Obajdin, Jarošík, Holub a znovu Obajdin. Za domácí vyrovnával v prvním poločase Klinka. "Věřil jsem, že neprohrajeme," posteskl si domácí obránce Libor Koller, který mužstvo posílil ve čtvrtek ze Slavie. Sparta ve třech jarních zápasech ještě nezaváhala, naopak domácí všechno prohráli a zůstávají na předposledním místě. "Výkon nebyl bez chyb, ale jinak jsem celkem spokojen," prohlásil sparťanský kouč Ivan Hašek. Ohlasy po zápase najdete ZDE O potížích českobudějovické obrany čtěte ZDE

ČESKÉ BUDĚJOVICE - SPARTA 1:4 (1:1) hráno 9.3. 16:30
Góly: 21. T. Klinka
Góly: 8. J. Obajdin, 54. J. Jarošík, 59. R. Holub, 82. J. Obajdin
Sestavy: M. Seman - J. Zakopal - J. Pejša, L. Koller, M. Leština - R. Jukl (42. M. Brozman), M. Vozábal, Z. Opravil, M. Kopecký (60. L. Pecka) - K. Vácha, T. Klinka
Sestavy: J. Blažek - M. Horňák, P. Abanda, J. Novotný, V. Labant - J. Obajdin (83. T. Jun), R. Slončík (87. P. Novotný), M. Hašek, J. Jarošík - M. Kincl (71. L. Lazzaro Liuni), R. Holub
Náhradníci: J. Drobný, J. Pospíšil, V. Veselý, I. Svoboda, D. Lafata
Náhradníci: T. Poštulka, R. Lengyel, P. Papoušek, R. Mynář
Žluté karty: 53. J. Pejša, 72. M. Vozábal
Žluté karty: 66. M. Kincl, 75. J. Novotný
Rozhodčí: Liba - Ing. Tulinger, Havlíček
Počet diváků: 4783 (39% z kapacity 12 000 diváků)

Jen když Sparta povolila, dostali se domácí ke kloudné akci. Dřeli, bojovali, hráli obětavě, ale na mistra nestačili. Jejich hra byla rozháraná, postavená spíš na náhodě, než promyšlené akci. Přesto do 54. minutě drželi vyrovnaný stav. O ten se zasloužil Klinka, když v 21. minutě vyrovnal vedení hostů. Po dlouhém výkopu využil nedorozumění zadáků Novotného s Horňákem a míč poslal pod vybíhajícím Blažkem. Ten gól domácí povzbudil a ještě do poločasu připravili obraně Sparty složité chvilky, ale víc nedokázali.

Sparťané od začátku vyhlíželi suverénně, ladně kombinovali a soupeři prakticky nepůjčili míč. Jejich jistota se zachvěla jen po gólu Klinky. Před ním však skóroval Obajdin. V 8. minutě dostal míč patičkou od Holuba a křižnou střelou k tyči propálil Semana.

Po přestávce sparťané přidali a hned po devíti minutách je vrátil zpět do pohody Jarošík. Po rozehraném trestném kopu se opřel z 25 metrů do míče a trefil horní růžek domácí branky. "Jsem rád, že jsem netrefil zeď," řekl po zápase sparťanský záložník.

Od té doby nebylo od výhře Sparty pochyb. Domácí se sice občas dostali do slibné šance, ale to už to bylo 1:4. Svůj druhý gól ve Spartě vstřelil Holub. Po přihrávce od Slončíka se v pokutovém území zbavil Kollera a trefil se k tyči.

Hlasy trenérů po utkání
Jindřich Dejmal (České Budějovice):
"Výsledek je k nám možná až moc krutý, ale Sparta byla lepší. My se sice za stavu 1:1 dostali do dvou šancí, ale fotbal je o chybách a my jich udělali dnes více. Zlomil nás gól Jarošíka z třiceti metrů, který přišel po chybě, zbytečném faulu a nezachyceném rozehrání trestného kopu, na který byli hráči upozorňováni. Možná, že hráči v úvodu měli ze soupeře až příliš velký respekt, ale není se co divit. Sparta je silná především psychicky a i kdyby se jí nedařilo, stejně by nás zlomila."
Ivan Hašek (Sparta): "Začali jsme dobře a dvacet minut hráli svojí hru, jenže pak jsme přestali využívat prostor po stranách a hráli až příliš stereotypně středem. Hráče jsem o přestávce upozorňoval, že když tak budou pokračovat dále, tak neodvezou ani bod, ale pak naštěstí přidali na důrazu a zápas rozhodli. Na můj vkus ale měl soupeř příliš šancí, což ale mohlo vyhovovat divákům, kteří viděli dramatický zápas."

Leština (vlevo) z Č. Budějovic v hlavičkovém souboji se sparťanem Obajdinem

Sparťan Radim Holub se raduje, právě překonal českobudějovického gólmana Semana.

Sparťan Patrice Abanda se snaží zastavit budějovického útočníka Karla Váchu.

Sparťan Michal Horňák (vlevo) v souboji s budějovickým Martinem Vozábalem.

Sparťan Marek Kincl proniká mezi Zdeňkem Opravilem (vlevo) a Liborem Kollerem.

Během prvního poločasu utkání v Českých Budějovicích vběhl na hřiště sparťanský fanoušek.