Fotbalisté Sparty vyhráli, ale nenadchli

P r a h a - Fotbalisté Sparty zvítězili v dohrávce 19. kola nad Jabloncem snadno 2:0, když o výhře rozhodli už v první půli. Úvodní rychlý gól dal necelou čtvrthodinku po začátku Holub,když mu Kincl přihrál před prázdnou bránu. Bývalý jablonecký hráč Kinclovi gólovou přihrávku oplatil čtyři minuty před přestávkou. I ten střílel do odkryté brány. Jablonec byl úplně neškodný, za celý zápas neohrozil brankáře Blažka. Ani domácí nepodali nijak vydařený výkon, ale na soupeře to stačilo. "K mé představě o hře máme ještě hodně daleko," přiznal po zápase sparťanský kouč Ivan Hašek. Přečtěte si další článek o utkání Góly si můžete prohlédnout pod ikonou video
SPARTA - JABLONEC 2:0 (2:0) hráno 5.3. 19:00
Góly: 14. R. Holub, 41. M. Kincl
Góly:
Sestavy: J. Blažek - P. Abanda, J. Novotný, V. Labant - M. Horňák, M. Hašek, V. Koloušek (87. P. Novotný), J. Jarošík - R. Holub, M. Kincl (59. L. Lazzaro Liuni), J. Obajdin (76. P. Papoušek)
Sestavy: T. Lovasík - M. Barteska - J. Laštovka (38. M. Kordule), M. Petráš, T. Hübschmann - J. Homola, J. Vávra (68. M. Seman), P. Jirousek, J. Flachbart (64. J. Weber) - M. Vodehnal, T. Čížek
Náhradníci: T. Poštulka, R. Lengyel, R. Mynář, T. Jun
Náhradníci: K. Podhajský, V. Budka, J. Mašek, V. Chaloupka
Žluté karty: 7. V. Labant, 67. M. Hašek
Žluté karty: 63. M. Kordule, 79. J. Weber, 85. M. Seman
Rozhodčí: Dvořáček - Hanovský, Ing. Pokorný
Počet diváků: 5383 (25% z kapacity 21 362 diváci)

Jablonecký brankář Lovasík skvěle zasáhl v 6. minutě proti Obajdinovi, ale na akci Kincla s Holubem už byl nestačil. Obajdin vyslal Kincla, jenž vybíhal na hraně ofsajdu, za obránce. Ten poslal míč podél brány k nabíhajícímu Holubovi, který hravě skóroval.

Holub byl při chuti, a vymyslel i nejkrásnější akci zápasu. Naznačil centr z levé strany, kličkou se zbavil dvou protihráčů a našel před bránou Kincla. Tomu stačilo nastavit nohu, aby dal druhý gól Sparty.

"Mrzí mě, že jsme neuhlídali Holuba, na kterého jsem upozorňoval. Dělali jsme chyby, které jsem hráčům snad tisíckrát opakoval," zlobil se jablonecký kouč Jaroslav Hřebík. "Mohli jsme uhrát dobrý výsledek jen za předkokladu, že by Sparta hrála špatně. A to se nestalo."

Jablonec na Letné ani zdaleka nepřipomínal celek Brna, který se zde parádně předvedl před dvěma týdny a dlouho bojoval o slušný výsledek. Domácím to  vyhovovalo: neustálým pohybem dostávali jabloneckou obranu pod tlak a ta často dělala školácké chyby.

I proto se za celý poločas hosté nedostali k jedinému ohrožení brankáře Blažka. "Soustředili jsme se na obranu. Věděl jsem, že diváci budou pískat, ale jen blázen by si mohl myslet, že tady můžeme hrát otevřenou partii," podotkl Hřebík.

Druhý poločas se už ani nemusel hrát. Krátce po přestávce sice diváky potěšila kombinace Obajdina s Holubem, ale Jablonec, poučen příkazy trenéra Hřebíka, přece jen už zlepšil defenzívu. Sparta měla méně prostoru, a tudíž i možností dostat se do šancí. "Nejsem spokojený, měli jsme vyhrát větším rozdílem," prohlásil sparťanský kouč Ivan Hašek.

Marek Kincl uniká jablonecké obraně v zápase, ve kterém jednu branku dal a na jednu nahrál