Budějovice podlehly druholigovému týmu

P r a h a - Jednoduchou, ale velice účinnou zbraní porazili fotbalisté Bohemians Plzeň. V prvním střetnutí prvoligových mužstev na turnaji na umělé trávě v Karlíně, rozhodli třemi góly vstřelenými bez přípravy po přesně nacentrovaných míčích do šestnáctky. Čtvrtý přidali díky chybnému vyběhnutí protivníkova brankáře. Plzeň byla proti útočným vlnám Pražanů bezmocná. "Soupeř hrál agresivně a přímočaře. Bylo poznat, že nám chybí čtyři hráči ze základu," omlouval bídný výkon svých svěřenců trenér Plzně Koubek. Velké překvapení přinesl druhý nedělní zápas, ve kterém České Budějovice podlehly druholigovému Mostu 0:2.Podrobnosti o turnaji najdete zde

BOHEMIANS - PLZEŇ 4:0 (2:0) 7.1. 10:30 - podrobnosti
Góly: 10. K. Matuszny, 26. R. Šírl, 73. L. Baláž, 84. D. Rygel
Góly:
Sestavy: K. Čontofalský - M. Valenta - M. Obermajer, P. Mareš - M. Petrouš, K. Matuszny (46. M. Šenkeřík), M. Melecký, L. Baláž, P. Kulig (46. D. Rygel) - R. Šírl (46. I. Dvořák, 69. J. Milota), L. Hartig (22. V. Činčala)
Sestavy: M. Šilhavý (46. M. Ticháček) - D. Novák (46. L. Čihák) - J. Birhanzl, J. Novák, M. Horák - P. Bartoš (62. O. Zapoměl), P. Kašťák, T. Marek, Z. Bečka (46. T. Peteřík) - P. Kožíšek (46. T. Peteřík), R. Broum (71. J. Kraus)
Náhradníci: M. Charvát
Náhradníci: V. Pěchouček
Žluté karty: 37. V. Činčala
Žluté karty: 62. J. Birhanzl, 71. O. Zapoměl

Dopředu se valící hráče Bohemians nezbrzdil ani odchod průbojného Hartiga, který se po dvaceti minutách zranil. To už Pražané vedli gólem Matuszného, chvíli poté zvýšil hlavou Šírl. Plzeň neprobudilo ani vystřídání obou útočníků, naopak po půli ještě dvakrát inkasovala.

Vynikajícím způsobem se v prvním utkání za "klokany" uvedl stoper Michal Valenta, čerstvá prosincová posila z krajského přeboru z Duchcova. Třiadvacetiletý obránce si počínal jako zkušený mazák. Přesně rozděloval přihrávky, dirigoval obranu a dovolil si i několik troufalých kliček na protivníkovy útočníky. "Byl jedním z nejlepších," chválil ho kouč Bohemians Petržela.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - MOST 0:2 (0:1) 7.1. 12:30 - podrobnosti
Góly:
Góly: 20. A. Vizingr, 62. V. Spal
Sestavy: J. Drobný - S. Marek - J. Pejša, M. Leština (60. L. Pecka) - J. Plocek, L. Mitas (69. T. Sivok), R. Jukl, T. Klinka (60. M. Šimeček), K. Praženica (46. S. Rožboud) - K. Vácha, I. Svoboda
Sestavy: O. Meier - M. Endl, L. Polomský, M. Matlocha, A. Vizingr - V. Spal, K. Štěpaník, T. Poláček (46. M. Vašák), P. Sedlák - L. Langer (67. O. Rek), M. Maděra (67. M. Obrtlík)
Náhradníci: P. Jakubech
Náhradníci: M. Kýček, I. Václavík, J. Trutnovský
Žluté karty: 63. L. Mitas
Žluté karty:

Ze dvou šancí v první půli uspěli hráči Mostu jednou, po trestném kopu Štěpaníka se ve 20. minutě trefil hlavou Vizinger. Pak už se druholigový tým jen bránil. Dvakrát zachraňoval odkopem z brankové čáry obránce Endl, Juklovu střelu zastavila tyč.

Po obrátce dynamická útočná hra Budějovic uvadla a i bránící Most se začal spoléhat na brejky. Jeden z nich zakončil přesnou střelou kolem vybíhajícího gólmana Čontofalského Spal.

"Výhra nad ligistou mě moc těší," poznamenal trenér Mostu Luděk Urban. Kouč českobudějovických fotbalistů Dejmal nepřisoudil zápasu velkou důležitost: "Samozřejmě, že pro sebevědomí hráčů je lepší když zvítězíme, ale výsledek mě nijak nebolí. Jsme v přípravě, zkoušíme mladé."