Hostující Michalík připravil výhru Liberce

P r a h a - U dvou úvodních gólů karlínského turnaje na umělé trávě stál Rostislav Michalík. Sparťanský fotbalista, kterého klub ponechal na hostování v Liberci, rozhodl zápas proti Mostu během dvou minut první půle. Nejprve našel přesným centrem Nezmara a o chviličku později připravil ideálně míč pro Holeňáka. Vítězstí Severočechů 3:0 dovršil náhradník Jakus. "Liberec potrestal každou naši chybu," hodnotil trenér Mostu Luboš Urban. V zahajovacím utkání soutěže mezi Hradcem Králové a Teplicemi gól nepadl.Podrobnosti o turnaji najdete zde

LIBEREC - MOST 3:0 (2:0) 6.1. 12:30 - podrobnosti
Góly: 30. J. Nezmar, 32. M. Holeňák, 58. T. Jakus
Góly:
Sestavy: A. Kinský (46. Z. Hauzr) - V. Vidlička, B. Pilný, P. Johana, P. Lukáš (46. L. Killar) - M. Holeňák, R. Michalík (46. R. Jůn), D. Langer, R. Neumann - J. Nezmar (46. T. Jakus), J. Štajner (46. V. Kožuch)
Sestavy: M. Kýček - M. Endl, L. Polomský, M. Matlocha, P. Sedlák - V. Spal, M. Vašák, I. Václavík, T. Poláček - L. Langer (78. J. Trutnovský), O. Rek (63. M. Maděra)
Náhradníci:
Náhradníci: O. Meier, A. Vizingr, K. Štěpaník, M. Obrtlík
Žluté karty: 60. V. Vidlička, 73. L. Killar
Žluté karty: 42. M. Vašák, 63. M. Matlocha

Téměř neškodní útočníci Mostu se nemohli rovnat ofenzivní síle Liberce, který si po dvoubrankovém poločasovém vedení mohl dovolit zvolnit tempo a stáhnou skvělou trojici Michalík, Nezmar, Štajner. "Byli jsme vepředu hodně jaloví," přiznal kouč Urban.

"Hráli jsme dobře," byl naopak s výkonem svých svěřenců spokojen trenér Liberce Ladislav Škorpil. "Celý turnaj považuji za zpestření přípravy, dá nám to více než přátelák. Kvalita se totiž umocňuje tím, že se hraje o body."

Škorpil, který má v širším výběru pro zimní přípravu 36 fotbalistů, musí do konce ledna, kdy tým odjíždí na soustředění do Francie vybrat nejlepší dvaadvacítku. "Nastává období selekce," přiznal. "K tomu slouží i tyto zápasy."

Do kádru pro jarní sezonu se budou snažit probojovat i nové posily. Vedle Valachoviče, který se vrátil do Čech z Tel Avivu, přišla dvojice z B-týmu Sparty Lukáš a Kučera, Langer z Vítkovic, Killar z Pardubic a Pilař s Morávkem (oba z Varnsdorfu).

HRADEC KR. - TEPLICE 0:0 (0:0) 6.1. 10:30 - podrobnosti
Sestavy: K. Novotný (46. M. Svoboda) - P. Kubeš (46. D. Homoláč), R. Juračka, M. Lesák, D. Kalousek - J. Moník, M. Vaniš, O. Szabo, R. Skácel - M. Barbarič (46. D. Kaplan), M. Šmíd (46. D. Zoubek)
Sestavy: R. Havel (46. J. Četverik) - P. Pokorný - T. Kukol, D. Grlič, M. Smola (46. Z. Rampáček) - P. Voříšek, M. Frýdek, M. Doležal, P. Holomek (46. V. Leitner) - Š. Vachoušek (76. R. Vágner), R. Semeník (46. P. Verbíř)
Náhradníci: A. Rolko
Náhradníci:
Žluté karty:
Žluté karty: 90. D. Grlič

Překvapivě lepším týmem zápasu byl druholigový Hradec. Obranu třetího celku nejvyšší soutěže Teplic zlobila v první půli především útočná dvojice Barbarič, Šmíd. Rychlonozí útočníci si vytvořili několik dobrých šancí, Barbarič nastřelil po půlhodině hry dokonce tyč Havlovy brány.

Ve druhé půli oživil hru Teplic příchod útočníka Verbíře, třikrát nebezpečně ohrozil branku soupeře Frýdek, který se vrátil na hřiště po tříměsíční přestávce. Nejblíže ke gólu měl severočeský středopolař v 57. minutě, kdy se šikovně prosmýkl za obránce, ocitl se úplně sám před gólmanem Svobodou, ale jeho polovysoká střela minula branku.

Za Teplice nastoupil premiérově Chorvat Grlič, posila z Příbrami. Smůlu měl generální ředitel Sparty Pelta, který se přišel podívat hradeckého Karla Pitáka, objekt zájmu pražského klubu. Piták nejen nehrál a ani s mužstvem nepřijel. "Nechal jsem ho doma," zdůvodňoval mladíkovu absenci trenér Hradce Petr Uličný. "Nemá cenu ho brát, když je v jednání s jiným klubem."