Fotbalisté Olomouce neodvrátili vyrovnání Slavie

Fotbalisté Olomouce neodvrátili vyrovnání Slavie - Marná je snaha olomouckých obránců, tečovaná střela Švancary znamená vyrovnání na 2:2. | foto: MAFA - Dan Materna

Slavia stačila náskok Olomouce jen srovnat

P r a h a - Jen na remízu 2:2 dotáhli fotbalisté Slavie dohrávku 8. ligového kola s Olomoucí, když po 21 minutách prohrávali už 0:2. Poslední utkání letošní sezony rozhodly chyby obranných řad domácího favorita, který pouštěl soupeře do brejkových akcí. Slavii se nedařilo ani v útoku, ožila teprve v poslední čtvrthodině, ale na více než jeden bod to už nestačilo. Olomouci bod z Prahy stačí k tomu, aby se posunuli na druhé místo, kde vydrží až do jarního startu. Slavia, která má odehráno o jeden zápas méně, přezimuje na osmé pozici. Utkání jsme sledovali v on-line reportáži ZDENápady přišly až po přestávce - více ZDEŠvancara se kamarádovi Sieglovi vysměje - více ZDE

Tři ze čtyř posledních zápasů Slavie vysílala televize, a tak mohl olomoucký trenér Kalvoda doma v pohodlí připravit taktiku na pondělní dohrávku. Jistě se díval pozorně, protože Hanáci dokonale využívali zranitelnosti slávistického ofsajd systému. "Škoda, že jsme nevyužili většího počtu brejkových akcí, do kterých jsme se za stavu 2:0 dostávali. Mohli jsme odjíždět jako vítězové, přesto jsem i s bodem spokojen," řekl kouč Leoš Kalvoda.

Trenér Slavie Karel Jarolím své káral nejen obránce: "Ve středu hřiště jsme hodně kazili přihrávky a tím jsme soupeře pouštěli do brejků. Hluchá místa měli i obránci, kteří nepokryli útočníky." Místo fanoušky zatracovaného kapitána Rady, který je v trestu, řídil zadní řady Slavie z postu libera v prvním poločase Petrouš, po přestávce jej nahradil Hyský, ale brejkům nezabránil ani jeden.

Za první poločas šel třikrát hostující hráč sám na branku a teprve na třetí pokus uspěl brankář Černý. To už Olomouc vedla 2:0. Druhá půle byla úspěšnější jen z pohledu gólmana, který nájezdy Vlčka i Siegla zastavil, při dalším brejku měl štěstí, že Kobylíkovu přihrávku Vlček minul. Obrana zůstala stejně propustná.

To olomoucká obranná čtveřice byla mnohem úspěšnější, ačkoliv se musela už ve 36. minutě přeskupovat, neboť zraněného Kováče (roztržené lýtko) odvážela sanitka. I s náhradníkem Rozehnalem urostlí hráči v modrých dresech kralovali ve vzduchu a odrazili tak každý centr.

Tříčlennému útoku domácích velel kapitánskou páskou označený Kuka, ale před gólmana Kamesche se se svými muži dostával jen pomálu. Žádná z šancí se nedala označit jako stoprocentní, přesto párkrát měli červenobílí ke gólu blízko. Zelenka po Dostálkově centru zasáhl břevno a totéž se podařilo i Kuchařovi z přímého kopu. Několik nebezpečných momentů přinesly standardní situace a střely z dálky, a to bylo vše.

Do hry se Slavia dostala jen díky obrovské chybě hostujícího Kučery, který rozehrál přímo na Kuku a umožnil útočníkovi snadno snížit na 1:2. "Po příchodu Švancary se naše hra zlepšila, bylo v ní více nápadů a fotbalovosti," řekl Jarolím.

Povzbuzení Pražané ještě přidali a konečně se divákům dopřáli i gólové šance. Vyrovnání přinesla čtvrtá, která se zrodila během pouhých dvou minut. Nejprve Kuka a T. Došek přestřelili, pak Kuka ještěhlavičkoval do břevna a už se zklamaně chytal za hlavu, když se k odraženému míči dostal Švancara a poslal ho do branky.

SLAVIA - OLOMOUC 2:2 (0:2) 11.12. 17:00 - podrobnosti
Góly: 75. P. Kuka, 84. P. Švancara
Góly: 9. D. Kobylík, 20. S. Vlček
Sestavy: R. Černý - A. Petrouš - M. Hyský, J. Skála - L. Došek, I. Ulich, R. Dostálek (71. L. Sedláček), T. Kuchař - P. Kuka, L. Zelenka (54. P. Švancara), T. Došek
Sestavy: P. Kamesch - R. Kučera, M. Kovář, R. Kováč (36. D. Rozehnal), D. Kotrys - D. Kobylík, J. Mucha, P. Siegl, P. Zbožínek, A. Urbánek (77. R. Špiláček) - S. Vlček (83. L. Zdráhal)
Náhradníci: M. Václavík, D. Šuškavčevič, R. Nečas, J. Kozák
Náhradníci: T. Bureš, V. Jordánek, D. Kaspřík
Žluté karty: 33. I. Ulich, 38. R. Dostálek, 89. L. Sedláček, 90. L. Došek