Sparťan Miloš proti Kunínu zářil

P r a h a - Basketbalisté Kunína prohráli zápas 14. kola ligy v Praze se Spartou výrazně o dvacet osm bodů 65:93 a nevyužili možnost posunout se v tabulce na druhé místo před Opavu. Hráči Kunína se dlouho tahali se soupeřem o výsledek, ale v závěru rezignovali. Hvězdou zápasu byl ve sparťanském týmu Miloš, který nastřílel 41 bodů, z toho dal šest trojek. Opava zakončí kolo v neděli v hale vedoucího USK Praha. Situace na špici tabulky se slušně zahušťuje, takže pátý Děčín ztrácí na druhou Opavu jen dva body. Prohlédněte si video z utkání Sparta - Kunín

Sparta Praha - Mlékárna Kunín 93:65 (21:25, 48:41, 63:55)
V první polovině zápasu obě družstva předváděla pohlednou hru a střídala se v těsném vedení. Spartě vyšel závěr druhé čtvrtiny, kdy se jí podařilo odskočit na rozdíl sedmi bodů. Výborným nástupem do druhého poločasu si Sparta vybojovala náskok 12 bodů, ale Kunín nerezignoval, využil několika zaváhání Pražanů a ti rázem vedli jen o čtyři body. V závěru však Sparta převyšovala Kunín ve všem. Rychlým střídáním obran a přechodem do protiútoku doslova deklasovala favorizované hosty.
Nejvíce bodů: Miloš 41, Velenský 16, Vyoral 12, Frána a Dvořák po 11 - Kovář 17, Stokes 11, Pelikán 9. Rozhodčí: V. Lukeš, Macela. Trestné hody: 30/25 - 15/10. Fauly: 18:26. Trojky: 12:5. Diváci: 800.

Houseři Triga-Eprin Brno - BVV Brno 64:79 (14:17, 33:34, 47:60)
V úvodním poločase stačili basketbalisté nově přejmenovaného klubu Triga-Eprin bez avízované posily Okáče držet se soupeřem krok nejen v obraně, ale i v koncovce. Po změně stran ale už převzal režii favorizovaný tým BVV Brno, který těžil zejména ze hry obou pivotů Svobody a Kočvary. Bleskovými protiútoky a přesnou koncovku získal celek BVV snadno desetibodový náskok a soupeři už nedal pozornou hrou v obraně naději na zvrat. "Rozhodla obrana, Klimek dokázal dokonale pokrýt střelce Majstoroviče. V prvním poločase jsme ještě hodně kazili, ztratili jsme v protiútocích čtrnáct míčů," uvedl trenér BVV Brno Miroslav Pospíšil.
Nejvíce bodů: Majstorovič 22, Šibal a Nachtigall po 12 - Svoboda 26, Klimek 17, Černošek 13. Rozhodčí: Volejník, Kurz. Fauly: 25:22. Trestné hody: 20/14 a 23/16. Trojky: 4:3. Diváci: 1000.

Ostacolor Pardubice - GA Nymburk 93:75 (22:21, 52:42, 74:63)
Po vyrovnané první čtvrtině převzali domácí taktovku a lepší střelbou ze střední vzdálenosti bezpečně rozhodli utkání ve svůj prospěch.
Nejvíce bodů: Vrubl 21, P. Sitař 20, Svoboda 13 - Jelínek 23, Špička 18, Novotný a Palatinus po 8. Rozhodčí: Paulík, Zouhar. Trestné hody: 26/22 - 28/25. Fauly: 26:22. Diváci: 350.

Děčín - Kroměříž 90:66 (17:20, 45:38, 72:49)
Domácím se v úvodu nedařilo střelecky a hosté si první čtvrtinu udržovali vedení. V dalším průběhu utkání děčínští hráči velmi dobře bránili, zlepšili střelbu a poměrně snadno získali rozhodující náskok. Výborně zahráli mladíci, z nichž především Soukup vynikl bojovností.
Nejvíce bodů: Soukup 23, Hrubý 15, Snopko 13 - Šimáček 12, Marek a Kopunec po 10. Rozhodčí: Bruna, Hartig. Trestné hody: 20/16 - 23/18. Fauly: 24:24. Diváci: 200.

NH Ostrava - Ústí nad Labem 94:85 (28:17, 51:43, 72:57)
Ostravští basketbalisté se prosazovali dynamickou hrou s přesnými kombinacemi i střelbou. Už v první čtvrtině získali jedenáctibodový náskok a v dalších dvou částech si neustále udržoval vedení o deset až 17 bodů. Hosté v závěru zápasu zlepšili obranu i útok a tři minuty před koncem prohrávali již jen o bod 76:77. Domácí v úvodu poslední části sice nepřesně stříleli a špatně doskakovali pod oběma koši, ale nakonec vítězství uhájili.
Nejvíce bodů: Sitař 22, J. Mužík 18, Pršala 16 - Grepl 29, Houser 28. Rozhodčí: Šedivý, Hendrich. Trestné hody: 41/29 - 20/13. Fauly: 23:31. Diváci: 500.