Černoch v SS uniformě? Svastika a vojačky v Call of Duty: World War II

  • 30
Tvůrci letošního Call of Duty, které je zasazeno do období druhé světové války objasňují, jak to bude s nacistickými symboly, vojačkami či černochy na straně mocností Osy.

Někteří hráči po zhlédnutí videí z připravované střílečky Call of Duty: World War II kritizovali vojačky či chybějící svastiku. Tvůrci totiž slibovali historickou přesnost. Jak to tedy je? Například na svastiku hráči narazí, ale pouze v příběhové kampani, v multiplayeru bude chybět. Vizi studia Sledgehammer Games přiblížil britskému Eurogameru Michael Condrey, jeden ze spoluzakladatelů.

Call of Duty: WWII

Call of Duty: WWII

Kampaň, která se zaměří pouze na Spojence, má být „věrohodná, vkusná a uctivá“. Hru ve více lidech, v níž se objeví mimo jiné i zombie nacisté, však tvůrci pojali jinak. Důležité je, aby se hráči mohli sžít se svojí postavou, vysvětluje Condrey. Hrát tak půjde i za ženy a na straně Osy se objeví i vojáci s jinou barvou pleti než bílou.

„Víme, že čtyřicátá léta byla poznamenána rasismem a rasovým napětím, takže byste nenarazili na německého černošského vojáka bojujícího po boku ostatních Němců. [...] Nechci, aby to bylo naše rozhodnutí, které vás donutí hrát místo vaší postavy za německého vojáka jenom proto, že vás hra napáruje do týmu Osy.“

Ke svastice v multiplayeru pak poznamenává: „Chceme, aby komunita hrála spolu. Chceme respektovat zvyky a zákony po celém světě. A upřímně řečeno, je to temný symbol, za nímž je ukryta řada emocí, které se podle nás nehodí do našeho multiplayerového zážitku.“

Třináct minut hraní v multiplayeru

Call of Duty: WW II vychází 3. listopadu na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Na letošním dílu pracuje studio Sledgehammer, které je zodpovědné za Call of Duty: Advanced Warfare z roku 2014. Sledovat budeme osudy devatenáctiletého vojína Ronalda “Red” Danielse z Texasu a jeho kolegů z 1. pěší divize. Hráči se přitom mohou těšit na Den D, osvobozování Paříže či bitvu v Ardenách.