• 0
Začalo to vlastním gólem už ve třetí minutě, pak byl k vidění náramný volej nebo dělovka pod břevno z velké vzdálenosti. Utkání 28. kola fotbalové divize E mezi Kozlovicemi a Dolním Benešovem nabídlo sedm branek, vítězství 5:2 slavili domácí. Podívejte se na video.

Kozlovice od úvodu díky vlastenci Lukáše Foitzika vedly, avšak v osmé minutě srovnal Patrik Rubý, který se na hranici vápna šikovně trefil z voleje poté, co mu přizvedl balon spoluhráč. Po čtvrthodině hry ale opět slavili domácí, penaltu proměnil Lukáš Kaďorek, s devatenácti zásahy nejlepší střelec klubu a celkově třetí nejlepší kanonýr soutěže.

Dolní Benešov opět dotáhl náskok soupeře, ve 40. minutě se po rohu prosadil Ondřej Haas. Ovšem o minutu později přišel nejhezčí gól zápasu. K Jakubu Šolínovi se odrazil balon přibližně třicet metrů od brány, domácí hráč se nerozpakoval a z první ho poslal na gólmana hostí - pumelice zapadla pod břevno.

Šolín uzavřel na branky bohatou první půli a střelecký účet načal i v té druhé, v 59. minutě se trefil znovu. Na 5:2 pro Kozlovice upravil v závěru Štěpán Přikryl.

„Dokázali jsme dát dva nádherné góly, ale soupeři jsme minimálně tři darovali po vlastních chybách. Na druhou stranu musím uznat, že domácí šli za bodovým ziskem mnohem důrazněji a s větší touhou po vítězství,“ konstatoval pro klubový web trenér poražených Dušan Christoph.

Výsledky 28. kola: Loko Petrovice - Havířov 1:1 (0:1), Nový Jičín - Frýdlant n.O. 0:3 (0:2), Rýmařov - Šumperk 2:1 (1:0), Hranice - Pustá Polom 2:2 (1:0), Přerov - SFC Opava B 4:0 (2:0), Nové Sady - Jeseník 2:3 (0:1), Val. Meziříčí - Velké Karlovice 3:2 (0:1), Kozlovice - Dolní Benešov 5:2 (3:2).

1. Valašské Meziříčí 29 20 7 2 63:28 67
2. Rýmařov 29 15 10 4 60:34 55
3. Nový Jičín 29 15 4 10 61:47 49
4. Havířov 29 15 4 10 42:37 49
5. Dolní Benešov 29 14 3 12 50:38 45
6. Kozlovice 29 12 4 13 47:47 40
7. Jeseník 29 11 6 12 53:61 39
8. Hranice 29 11 5 13 45:53 38