• 0
Bývalý fotbalový reprezentant Jan Rajnoch byl klíčovou postavou Motorletu v utkání 28. kola divize A. Proti Karlovým Varům se trefil nejen ze hry, ale i v následném penaltovém rozstřelu, který díky výsledku 3:2 přiřkl druhý bod právě Pražanům. Navíc je udržel ve hře o druhé místo. Podívejte se na video.

Motorlet na hřišti Varů (sestřih na videu v čase 4:51) přečkal úvodní tlak domácích a poté si vypracoval dvoubrankové vedení. Napřed se hlavou po centru z rohového kopu prosadil kapitán Jan Pyšek, stejnou standardní situaci pak ve 24. minutě využil pohotovou dorážkou Rajnoch.

„Když to vypadalo, že se zápas bude lámat v náš prospěch, přišlo naprosto zbytečné a hloupé vyloučení Tomáše Lukiče, čehož si je určitě vědom i on sám. Tento okamžik nás zcela opařil a domácí nastartoval,“ říkal klubovému webu trenér Martin Poustka.

Oslabený Motorlet mezi 36. a 39. minutou dvakrát inkasoval, avšak nerozhodný stav dokázal udržet a dovedl zápas do penaltového rozstřelu. Rozhodl Rajnoch, patnáctinásobný reprezentant a někdejší fotbalista Mladé Boleslavi či Slovácka, a zařídil tak Motorletu druhý bod.

Díky němu je boj s Karlovými Vary o případné druhé postupové místo do ČFL nadále vyrovnaný. Jistotu následující sezony ve třetí lize má Čížová, kterou po vítězství 4:1 v Klatovech nemůže ani jeden ze zmíněných týmů dostihnout.

Výsledky 28. kola: Český Krumlov - Ostrov 2:0 (2:0), Aritma Praha - Dobříš 0:1 np (0:0), Mar. Lázně - Sušice 6:0 (3:0), Rokycany - Jankov 0:4 (0:1), Klatovy - Čížová 1:4 (0:1), Admira Praha - Doubravka 2:1 (0:1), Karlovy Vary - Motorlet Praha 2:3 np (2:2), Sedlčany - Roudné 3:2 np (2:2).

1. Čížová 28 22 2 0 4 80:25 70
2. Karlovy Vary 29 19 2 3 5 90:35 64
3. Motorlet Praha 28 18 2 5 3 69:20 63
4. Admira Praha 28 17 4 3 4 58:22 62
5. Klatovy 28 13 3 1 11 43:43 46
6. Sedlčany 28 12 3 1 12 37:40 43
7. Dobříš 28 12 1 3 12 48:49 41
8. Aritma Praha 28 10 4 3 11 33:42 41