Rychlost a adrenalin reklamě svědčí. Akrobatická letka Breitling je důkazem

  • 3
Úzce profilovaná reklamní kampaň musí dávat smysl: nosič musí souviset s nabízeným produktem. Jedním z nejlepších příkladů je švýcarská hodinářská značka Breitling. Aby se značka dostala do širšího povědomí, sponzoruje vlastní letku akrobatických pilotů, kteří kousky na nebi předvádějí v československých letounech L-39C Albatros.

Letka v sobotu zavítala na pardubické letiště, kde v rámci 27. ročníku Aviatické pouti předvede zhruba půlhodinovou show. Za vystoupení podle mediální reprezentantky Aviatické pouti Marie Schillerové v průměru požaduje dvacet tisíc eur plus náklady na letecký benzin. Konkrétní cenu pardubického vystoupení však Schillerová neuvedla.

Fotogalerie

„Reklamní spojení letecké akrobacie a drahých hodinek dává smysl,“ říká PR konzultant Karel Křivan. „Důležité je, aby firma držela reklamní strategii dlouhodobě,“ vysvětluje. Poukazuje na to, že velké značky nezřídka sponzorují kdeco a kýžený efekt se tak může vytratit.

To ovšem není případ Breitling Jet Teamu. Devítičlennou letku si hodinářská firma, která již více než 130 let vyrábí chronometry oblíbené mezi piloty, pořídila v roce 2003.

Extrémy táhnou

Prostředí rychlosti a adrenalinu se nicméně coby reklama hodí nejen hodinářům. Výrobce energetických nápojů Red Bull vsadil mimo jiné na podporu dříve ne tolik protežovaného snowboardingu nebo windsurfingu. Konkurenční drink Monster zase láká na svět rychlých kol. Výherce jeho soutěže se při značné dávce energetického nápoje a štěstí sveze v autě s trojnásobným mistrem světa Formule 1 Lewisem Hamiltonem.

Sportovní celebrity jsou v reklamním byznysu vůbec vyhledávané a mnohdy právě mezi hodináři. Svědčí o tom angažmá tenisové legendy Rogera Federera u značky Rolex nebo do luxusu laděná kampaň Anny Kurnikovové na hodinky značky Omega.

Omega má navíc dlouhodobě zajištěnu adrenalinovou spolupráci s filmovou postavou Jamese Bonda. Její obličej se sice s díly filmové franšízy mění, agent s povolením zabíjet však zůstává značce věrný.

„Kampaň musí být věrohodná. Od někoho, kdo hraje piškvorky, byste si asi hodinky za sto tisíc nekoupili,“ dodává Křivan.