Draymond Green, JaVale McGee a Stephen Curry (zleva) slaví na lavičce koš...

Draymond Green, JaVale McGee a Stephen Curry (zleva) slaví na lavičce koš Golden State. | foto: AP

Golden State zválcovalo oslabené San Antonio, nastřílelo 136 bodů

• 59
Basketbalové Golden State přichystalo ve druhém finále Západní konference NBA tvrdý úder rivalům ze San Antonia. V domácím prostředí zvítězilo 136:100 a soupeři nedalo nejmenší šanci. V letošním play-off ovládlo i svůj desátý zápas. Za stavu 2:0 pro kalifornský celek se série stěhuje do Texasu. Hraje se v sobotu.

Spurs nemohli do zápasu nasadit ústředního tahouna Kawhiho Leonarda, kterého trápí kotník, do konce ročníku je vyřazený i Tony Parker - a bez nich nedostali pražádnou šanci. Domácím Warriors příliš nescházel Andre Iguodala, jehož trápí koleno.

Golden State do zápasu vstoupilo úvodními pěti body a pak svůj náskok jenom navyšovalo. První čtvrtku získalo 33:16, ještě v první půli se rozdíl vyšplhal na 31 bodů a v polovině závěrečné čtvrtiny byl rozdíl mezi oběma celky jedenačtyřicetibodový. To už však zápas dohrávali muži z laviček.

Warriors v každé čtvrtině překonali hranici 30 nastřílených bodů. Trefili 50 střel z pole z 89 pokusů (úspěšnost přes 56 procent), trojky měli 18/37 (takřka 49 procent) a minuli jedinou z 19 šestek. Během první půle domácí trefili 11 trojek.

Hráči Spurs proměnili jen 37 střel, přestože jich měli k dispozici rovných 100 (z toho trojky 8/23).

Stejně jako v prvním vzájemném utkání, ve kterém domácí zlikvidovali rozdíl 25 bodů, zářil hlavně Stephen Curry, tentokrát mu 30 minut na palubovce stačilo na 29 bodů, sedm doskoků, sedm asistencí a tři zisky. Curry se dostal do střelecké pohody hned v první čtvrtině, v níž nastřílel 15 bodů.

Po změně stran náskok kalifornského týmu dál narůstal a v jednu chvíli vedl až o 41 bodů. Hráči Golden State stříleli z pole s úspěšností 56,7 procenta, Spurs se dostali pouze na 37 procent.

Iguodalu výtečně zastoupil nováček Patrick McCaw, když nastřílel 18 bodů, Kevin Durant dodal 16 bodů, Draymond Green si zapsal 13 bodů, devět doskoků a šest asistencí.

Sestřih ze druhého zápasu Golden State - San Antonio

Nejlepším hráčem San Antonia byl Jonathon Simmons, který Leonarda nahradil v základní pětce a zaznamenal 22 bodů, poražení však měli už jen jednoho dalšího dvouciferného střelce - lotyšského nováčka Davise Bertanse se 13 body.

LaMarcus Aldridge si připsal jenom osm bodů a čtyři doskoky, Patty Mills má na kontě pět bodů a jedinou asistenci. Manu Ginóbili tentokrát odehrál jenom pět minut a přispěl dvěma body.

Play-off NBA - výsledek

Finále Západní konference

2. zápas:

Golden State - San Antonio 136:100 (33:16, 72:44, 106:75)
Nejlepší střelci:
Curry 29, McCaw 18, Durant 16, Draymond Green 13, Thompson 11, Livingston a Clark po 10, McAdoo 9 - Simmons 22, Bertans 13, Dedmon 9, Aldridge, Murray a Anderson po 8, Gasol 7. Stav série: 2:0.