Roman Josi se stal hvězdou zápasu svého Nashvillu s Anaheimem.

Roman Josi se stal hvězdou zápasu svého Nashvillu s Anaheimem. | foto: AP

Nashville si udržel domácí neporazitelnost z play-off i proti Anaheimu

• 7
I v šestém domácím zápase letošního play-off si hokejisté Nashvillu udrželi neporazitelnost. Naposledy před svými fanoušky po obratu ze třetí třetiny porazili Anaheim 2:1 a stejným poměrem vedou ve finálové sérii Západní konference. Rozdílovou branku vsítil v 58. minutě obránce Roman Josi.

Dvě vítězství v úvodním kole proti Chicagu a další tři proti St. Louis. Taková byla bilance hokejistů Nashvillu z úvodních pěti domácích zápasů v play-off před třetím pokračováním finále Západní konference. I proti Anaheimu nakonec dokázali Predators svou vítěznou jízdu prodloužit (v součtu s loňským play-off už dokonce na deset domácích výher v řadě), jako první však v Bridgestone Aréně skórovali hosté.

Zastřelovali se už ve 32. minutě, kdy ještě dorážka Brandona Montoura pro posunutou bránu za Pekkou Rinnem neplatila. V 36. minutě již ale bylo vše v rámci pravidel. Kanonýr Corey Perry uspěl střelou z ostrého úhlu, při které dostal puk do brány odrazem od betonu zaskočeného Rinneho.

K radosti vyprodaného publika stav 0:1 vydržel jen do úvodu třetí třetiny, kdy se podařilo vyrovnat opoře domácí ofenzivy Filipu Forsbergovi. Své šesté trefy v play-off švédský útočník dosáhl po velkém tlaku domácích, kteří měli v utkání výraznou střeleckou převahu 40:20, střelou z levého kruhu.

V 47. minutě se domácí radovali hned nadvakrát ze druhého gólu. Obrat se však ještě nekonal poté, co rozhodčí pro ataky v brankovišti na Johna Gibsona obě situace neuznal. Jako první dostal puk do odkryté sítě Colton Sissons a stejně tomu bylo i o pár vteřin hry později, kdy Gibsona jen pro změnu srazil k ledu důrazný Mattias Ekholm a ani další zásah Ryana Johansena do odkryté brány tak neplatil. Hosté navíc po akci disponovali přesilovou hrou, využít jí ovšem nedokázali.

To již ale neplatilo po faulu hostujícího Chrise Wagnera. Běžela už 58. minuta utkání, když jeho přestupek potrestal pohotovou dorážkou ofenzivně laděný obránce Nashvillu Roman Josi - 2:1. Anaheimu, v jehož dresu nechyběl český nováček Ondřej Kaše (11:44, +/-: 0), se nepodařilo vyrovnat ani při hře v šesti během závěrečné snahy bez brankáře.

Výsledek - play-off NHL

Finále Západní konference - 3. zápas:

Nashville - Anaheim 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
44. Forsberg, 58. Josi - 36. Perry. Střely na branku: 40:20. Diváci: 17 338. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Forsberg, 3. Rinne (všichni Nashville). Stav série: 2:1.