Anaheim srovnal stav série s Nashvillem, gólem k tomu přispěl i Kaše

• 5
Hokejisté Anaheimu si v domácí odvetě poradili s Nashvillem 5:3 a po úvodním nezdaru z prodloužení tak srovnali stav finálové série Západní konference na 1:1 na zápasy. Svým premiérovým gólem v play-off se o úspěch Ducks zasloužil i český nováček Ondřej Kaše.

Zámořští novináři dokonce Kašeho (15:25, +2, 4 střely, 1+0) vyhlásili první hvězdou zápasu. Český nováček, jenž ve svých 21 letech debutoval v základní části ve slavné soutěži a v 53 odehraných duelech vyprodukoval 15 zápisů (5+10), ve svém pátém startu v probíhajícím play-off zaznamenal svůj první bod a rovnou za gól.

Rozjetý Nashville, který z předešlých jedenácti utkání ve vyřazovacích bojích devětkrát slavil výhru, se rychle ujal dvoubrankového vedení a po vyrovnání domácích odskočil ve druhé třetině trefou Filipa Forsberga znova.

V polovině řádné hrací doby však přišla velká chvíle Kašeho. Starší bratr z hokejové rodiny, v níž mladší David obléká dres Chomutova v české extralize, v 31. minutě z bezprostřední blízkosti brány Pekky Rinneho dotlačil za brankovou čáru odražený puk po předchozí ráně beka Shea Theodorea - 3:3.

Poprvé do vedení šli Ducks až v 38. minutě, když nejdominantnějšího gólmana dosavadního průběhu bojů o Stanley Cup Rinneho překvapivě nachytal střelou z levého kruhu Nick Ritchie. Závěrečné dějství již přineslo jen pojistku Antoina Vermetta do prázdné brány hostí. Predators tak padli teprve potřetí a inkasovali i nejvyšší počet branek (v předešlých duelech Rinne soupeřům nepovolil více než tři branky).

„Samozřejmě ideální by bylo v první třetině neinkasovat, na druhou stranu právě to všechny naše formace pořádně nastartovalo. Nabyli jsme pocitu, že už nemáme co ztratit a přesně v takový moment ze sebe dostaneme maximum. Neměli bychom na to čekat, ale hrát tak od samotného začátku,“ řekl útočník Anaheimu Rickard Rakell, jenž se na výhře 5:3 podílel jednou asistencí.

Výsledek 3. kola play-off NHL

Finále Západní konference - 2. zápas:

Anaheim - Nashville 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
19. Vatanen, 21. Silfverberg, 31. Kaše, 38. Ritchie, 60. Vermette - 5. Johansen, 9. Neal, 28. Forsberg. Střely na branku: 27:33. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Kaše, 2. Vatanen (oba Anaheim), 3. Arvidsson (Nashville). Stav série: 1:1.