Avery Bradley z Bostonu se prosazuje přes obranu Washingtonu.

Avery Bradley z Bostonu se prosazuje přes obranu Washingtonu. | foto: AP

Washington se Satoranským prohrál v Bostonu a v NBA je blízko vyřazení

• 21
Basketbalisté Washingtonu s Tomášem Satoranským v sestavě ztratili v Bostonu pátý zápas druhého kola play-off NBA po výsledku 101:123, v sérii prohrávají 2:3. Jsou tedy porážku od vyřazení. Český reprezentant nastoupil v dresu hostů v závěru na čtyři minuty a zaznamenal jeden bod a jednu asistenci.

Mužem zápasu byl bostonský Avery Bradley, který si vylepšil osobní rekord v play-off na 29 bodů. Šesté utkání série se odehraje v noci z pátku na sobotu SELČ ve Washingtonu.

Hosté sice vstřelili první dva koše v utkání a vedli 4:0, jenže od té doby na hřišti vládli Celtics. Bradley v životním zápase nastřílel 14 bodů už v první čtvrtině, kterou domácí ovládli 33:21. Ve druhé přidal dalších 11 bodů a Boston v poločase vedl 67:51.

Wizards ani po změně stran nedokázali s utkáním nic udělat a tak v sérii stále platí, že vítězí domácí celky. Prohru neodvrátilo ani 21 bodů Johna Walla, který si tentokrát připsal pouze čtyři asistence.

Bradley Beal proměnil jen sedm z 19 střel z pole a dostal se na 16 bodů. Otto Porter a náhradník Kelly Oubre, který se vrátil do sestavy po jednozápasovém trestu, připojili po 13 bodech. Marcin Gortat přidal k sedmi bodům 11 doskoků.

Washington už popáté v historii prohrál pátý zápas za stavu 2:2 v sérii o více než 20 bodů. V této sezoně se Wizards a Celtics potkali už devětkrát a pokaždé uspěl domácí celek.

Avery Bradley v pátém utkání proti Washingtonu

Na straně Bostonu kromě Bradleyho, který už do poslední čtvrtiny ani nezasáhl, odehrál povedený duel i Al Horford, když proměnil osm z devíti střel a připsal si 19 bodů a sedm asistencí a šest doskoků.

Isaiah Thomas nasbíral 18 bodů s devíti asistencemi a Jae Crowder přidal rovněž 18 bodů a ty doplnil osmi doskoky. Marcus Smart má na kontě devět bodů, 11 doskoků a šest asistencí.

Celtics k výhře pomohlo 16 přesných trojek.

Play-off NBA - výsledek

2. kolo

Východní konference - 5. zápas:

Boston - Washington 123:101 (33:21, 67:51, 93:76)
Nejlepší střelci:
Bradley 29, Horford 19, Thomas a Crowder po 18, Smart 9, Johnson a Olynyk po 8 - Wall 21, Beal 16, Porter a Oubre po 13, Morris 9, Gortat 7 ... Satoranský 1 bod, 1 asistence. Stav série: 3:2.