Hokejisté Ottawy se radují z rozhodujícího vítězství v sérii s New York Rangers. | foto: AP

Ottawa uspěla v sérii s Rangers a je prvním finalistou Východní konference

• 63
Hokejisté Ottawy v úterý po skóre 4:2 dobyli led Rangers a stejným poměrem ovládli i celou sérii, díky čemuž potřetí v klubové historii slaví účast ve finále Východní konference. Jejich soupeře určí rozhodující sedmý duel mezi Washingtonem a Pittsburghem.

Do finále Východní konference klub z hlavního města kolébky hokeje postoupil potřetí ve své historii. V roce 2003 Ottawa v konferenčním finále padla 3:4 na zápasy s New Jersey, v roce 2007 pak v pokročilé fázi play-off uspěla 4:1 nad Buffalem a zastavila se až těsně před branami ve finále Stanley Cupu 1:4 s Anaheimem Ducks.

Letos by si teoreticky oba celky mohly boj o stříbrný pohár zopakovat. Anaheim čeká rozhodující sedmý zápas druhého kola s Edmontonem a stejně tak bude určen i následný soupeř Senators z dvojice Washington - Pittsburgh.

Ovšem zpátky k rozhodujícímu duelu Ottawy ve 2. kole nad Rangers. Kanadský celek rázně nakročil za postupem už v zahajovací třetině, kterou vyhrál rozdílem dvou branek.

V 5. minutě jako první pokořil domácího brankáře Henrika Lundqvista útočník Mike Hoffman, jenž tečoval dělovku obránce Erika Karlssona. Podruhé hosté slavili v 15. minutě po rychlém protiútoku. Přečíslení 3 na 2 zakončil z vrcholu levého kruhu prudkou ranou Mark Stone.

Střelecky aktivnější Rangers dostal do hry v 34. minutě proměněným brejkem Mika Zibanejad. Ještě před druhým odchodem do kabin ale vrátil Senators dvougólový náskok kapitán Erik Karlsson.

Švédský ofenzivní obránce, jenž hraje klíčovou roli v úspěších svých barev, zakončil souhru s Bobby Ryanem střelou z levého kruhu. Jeho druhá branka v probíhajícím play-off byla nakonec tou rozdílovou a tedy i postupovou. Ve třetí třetině totiž za Rangers snížil Chris Kreider a do prázdné brány pak výsledek v čase 59:53 už jen pojistil Jean-Gabriel Pageau.

Hokejová NHL, 2. kolo play-off

Východní konference, 6. zápas

NY Rangers - Ottawa 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
34. Zibanejad, 41. Kreider - 5. Hoffman, 15. Stone, 36. Karlsson, 60. Pageau. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Anderson (oba Ottawa), 3. Zibanejad (NY Rangers). Konečný stav série: 2:4.