Český gólman Petr Mrázek zasahuje.

Český gólman Petr Mrázek zasahuje. | foto: AP

Proti Finsku čtenáři nejvíce ocenili Gudase, propadl Kundrátek i Plekanec

• 8
Čeští hokejisté mají za sebou třetí vystoupení na světovém šampionátu v Paříži. Proti Finsku prohrávali už 0:3, přesto nakonec zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Jak si podle vás vedli jednotliví hráči Jandačova výběru? V anketě iDNES.cz čtenáři nejvíce ocenili výkon obránce Radka Gudase, naopak nejhůře hodnotili Tomáše Kundrátka.

Řízný obránce Gudas byl v zápase proti Finsku vidět (rozhovor čtěte ZDE). Povedl se mu krásný bodyček, navíc dvě a čtvrt minuty před koncem třetí třetiny snižoval na 2:3. Jeho výkon ocenili i čtenáři iDNES.cz. Po pondělním dramatickém duelu jich známkovalo jako ve škole přes 4 700.

A právě Gudas získal nejlepší průměrnou známku (1,22). Druhou nejlepší má útočník Robin Hanzl (1,50), střelec rozhodujícího nájezdu, díky němuž český tým vyválčil dva body. O trochu horší hodnocení má další útočník Roman Horák (1,56), jenž vstřelil první českou branku, a nastartoval tak velkolepý obrat.

Kdo naopak čtenáře iDNES.cz zklamal? Nejhorší vysvědčení od nich dostal obránce Tomáš Kundrátek (3,24) - muž, jenž prožil smolné utkání. V první třetině odehrál 46 vteřin, byl u dvou gólů a trenéři ho posléze stáhli, aby se zmobilizoval a připravil na další zápasy (rozhovor s Josefem Jandačem čtěte ZDE).

Nedopadl dobře ani Tomáš Plekanec (3,12), účastník už desátého světového šampionátu stále není příliš vidět. Z dosavadních duelů nezískal jediný kanadský bod.

Zatím nejlépe čtenáři hodnotili vysoké vítězství nad Běloruskem (celková známka 1,93), porážka s Kanadou přisoudila Jakubu Voráčkovi a spol. známku 2,51. Výkony v posledním zápase proti Finsku čtenáři ohodnotili celkovou známkou 2,33.

A jaké bude vysvědčení po dalším střetnutí? Český tým hraje ve čtvrtek od 16:15 hodin proti Norsku.