Vladimír Sobotka ze St. Louis padá po souboji s Jaredem Spurgeonem z Minnesoty.

Vladimír Sobotka ze St. Louis padá po souboji s Jaredem Spurgeonem z Minnesoty. | foto: AP

Sobotkovi museli pomáhat spoluhráči z ledu, rychle se však oklepal

• 0
České fanoušky zamrazilo při pohledu na noční incident útočníka St. Louis Vladimíra Sobotky. Ve třetí třetině duelu proti Minnesotě se český hokejista skácel na led po kolizi před brankovištěm. Na střídačku mu museli pomoci spoluhráči, ještě ve třetí třetině se ale do utkání vrátil. Jeho St. Louis podlehlo v duelu prvního kola play-off NHL Minnesotě 0:2.

Na první pohled se před brankovištěm gólmana Devana Dubnyka nic zvláštního nesehrálo. O to více překvapil diváky pád Vladimíra Sobotky na led. Český útočník ještě stihl lehkou střelou ohrozit brankáře, po kontaktu s kolenem obránce Wild Jareda Spurgeona přenesl váhu na levou nohu a rázem se ocitl na ledě s bolestivou grimasou v obličeji.

Mnohým muselo v hlavě problesknout nedávné zranění českého beka Romana Poláka z Toronta, mimochodem dobrého Sobotkova kamaráda, který si v pádu přisedl v krkolomném úhlu nohu a hokej si hodně dlouho nezahraje. Sobotku podpírali při odjezdu spoluhráči a bylo zřejmé, že s levou nohou není něco v pořádku. Nevyzpytatelné koleno? Natažené vazy?

Roman Polák se ošklivě zranil v zápase proti Washingtonu

Černý scénář se nakonec nenaplnil a Sobotka ještě ve třetí třetině naskočil zpět do hry. Soudě podle štědrých dávek následně odehraných minut se zřejmě nejednalo o nic vážného.

Jeho Blues ovšem nevyužili první mečbol v sérii, v níž vedli nad Minnesotou už 3:0 na zápasy. Ve čtvrté střetnutí na domácím ledě nedokázali ani jednu z 28 střel dostat za záda Dubnyka, o druhý gól Wild se postarala česká posila týmu Martin Hanzal. Stav série prvního kola Západní konference je tak nyní 3:1 ve prospěch St. Louis. Pátý zápas se hraje v noci ze soboty na ledě Minnesoty. ́