• 0
Zápas proti Neštěmicím byla jeho exhibice. Fotbalový útočník František Tůma pomohl Bílině k vítězství 9:0 hned šesti brankami, pět z nich nasázel ve druhé půli. Ve 21. kole přeboru Ústeckého kraje se trefil také dva bývalí hráči Teplic - Emil Rilke z Krupky a brankář Martin Slavík, jenž chytá za Modlany. Podívejte se na video.

Bílina naprosto dominovala. Neštěmicím, které jsou přitom pouhých šest bodů za svým soupeřem, nasázela čtyři góly už v prvním poločase. Dva dal Lukáš Katrenič, po jednom přidali David Procházka a František Tůma.

Poslednímu jmenovanému patřila druhá půle. Odevzdaným hostům nastřílel ještě pět branek a mohl tak slavit dva hattricky v jednom utkání. Celkově se Tůma v probíhající sezoně prosadil sedmnáctkrát. Daří se i Emilu Rilkemu, někdejšímu ligovému fotbalistovi.

Bývalý hráč Liberce, Teplic nebo Žiliny poslal Krupku do vedení 2:1 nad Modlany v 57. minutě ranou z voleje, kterou překonal špatně postaveného gólmana. Čtvrtý tým přeboru pak vedl dokonce o dvě branky, ale o náskok v závěru přišel a prohrál penaltový rozstřel.

Autorem vyrovnávacího gólu na 3:3 byl navíc gólman Martin Slavík, odchovanec Slavie, který v lize odchytal 95 utkání (zejména v dresu Teplic). Trefil se hlavou po rohovém kopu v 90. minutě.

Výsledky 21. kola: Krupka - Modlany 3:4 np (3:3), Louny - Žatec 1:0 (0:0), Hrobce - Brná 1:2 (0:2), Bílina - Neštěmice 9:0 (4:0), Srbice - Litvínov 7:2 (5:0), Horní Jiřetín - Litoměřicko B 1:3 (1:1), Proboštov - Vilémov 2:1 (0:0).

1. FK Louny 20 15 1 0 4 59:23 47
2. SK Hrobce 19 14 2 0 3 79:30 46
3. Sokol Srbice 19 12 4 2 1 61:24 46
4. TJ Krupka 19 12 1 5 1 61:34 43
5. FK Litoměřicko B 19 8 1 3 7 42:39 29
6. FK Bílina 19 7 3 1 8 37:39 28
7. FK Slavoj Žatec 20 6 4 2 8 41:56 28
8. TJ Baník Modlany 20 7 2 2 9 44:48 27