Zlaté vítězství, ale sám bych si nafackoval, tvrdí vsetínský kapitán

• 2
Při jeho vyloučení Havlíčkův Brod vyrovnal 25 vteřin před koncem z trestného střílení. Závěr vypjatého zápasu o postup do první ligy protrpěl kapitán hokejistů Vsetína Pavel Mojžíš na trestné lavici.

O to větší radost měl, když René Kajaba na začátku prodloužení ujel v oslabení a rozhodl o výhře týmu HC Robe. „Zlaté vítězství, ale sám bych si nafackoval,“ říkal po výhře 4:3, díky níž drží Vsetín postupové trumfy.

Máte odměnu pro střelce?
Když jsem viděl, že získal puk, tak jsem se jenom modlil, aby mu neuskočil. Zlatý gól pro nás. Možná mu něco přinesu. Uvidíme, jak dopadne kvalifikace. Ještě musíme vyhrát v Jablonci.

Co vám běželo hlavou na trestné lavici?
Nervózní jsem nebyl. Věřil jsem klukům, že to zvládnou. Puk se motal kolem branky, Vavr (Vávra) ho zalehl a bohužel z toho bylo trestné střílení. Byly to pro mě nejhorší minuty sezony. Úplně zbytečné vyloučení z mojí strany. Nedohodli jsme se s gólmanem. Místo abych puk zašlápl, chtěl jsem ho poslat do plexiskla, jenže jsem ho dal do sítě. Moje chyba.

Berete po takovém průběhu dva body?
Když jsme vedli 3:2, tak jsem věřili, že to udržíme. Jak vyrovnali na 3:3, tak jsem měl hrozné pocity, protože měli ještě přesilovku čtyři na tři, což je výhodnější. Naštěstí jejich obránce udělal kiks a Renda to vystihl.

Posledních šest minut jste hráli skoro pořád ve čtyřech. Z čeho pramenila častá vyloučení?
Kluci byli vylučovaní aspoň za normální zákroky, a ne za to, že to hodí do sítě jako já. Nemyslím si, že bychom byli přemotivovaní. Je tady spoustu zkušených hráčů.

Jak vidíte dál kvalifikaci?
Především musíme vyhrát v Jablonci. Po úterý budeme řešit o kolik.

Budete utkání sledovat?
Raději se podívám až na výsledek. Věřím, že Jablonec by Brodu nějaký bod mohl sebrat. Pořád má ještě teoretickou šanci na postup a v neděli měl na rozdíl od něho volno. Nebudou chtít zakončit sezonu s nulou v kvalifikaci.

Vyrazíte do Jablonce o den dříve?
Musíme se domluvit. Ale osobně bych jel den před zápasem. Jablonec je pět hodin od Vsetína, kdekoli se můžeme zadrbat kvůli nějaké nehodě. Je to pro nás zápas sezony, nesmíme nic ponechat náhodě.

Jak se vám líbí tenhle scénář?
Nechtěli jsme to nechat na poslední zápas. Ale pořád to máme ve svých rukou. Může se stát cokoli, ale nevěřím, že Havlíčkův Brod dá doma Jablonci desítku. Ukazuje se, že naše výhra 5:0 s Jabloncem může hrát roli. V každém případě tam jedeme splnit náš postupový cíl.

V Havlíčkově Brodu jste měli silnou podporu příznivců. Kolik jich čekáte v Jablonci?
Už jsme to s kluky častokrát zmiňovali. Vsetínští fanoušci, to je něco neuvěřitelného. Pevně věřím, že jich tam spousta dorazí. Byla by velká škoda, kdyby to nevyšlo. Veškeré úsilí nás všech se upíná k postupu. Nedělní zápas nás stál spoustu sil, ale pořád jich máme dost, abychom to dotáhli.