John Wall z Washingtonu letí za smečí v hale New Yorku, sledují ho Maurice...

John Wall z Washingtonu letí za smečí v hale New Yorku, sledují ho Maurice Ndour, Carmelo Anthony a Ron Baker (zleva). | foto: AP

Washington uspěl v New Yorku, Boston si další prohrou podrazil nohy

• 10
Basketbalový Washington vytěžil z duelu NBA na palubovce New Yorku povinnou výhru 106:103. Jediný český zástupce v soutěži Tomáš Satoranský v dresu vítězů šanci nedostal. Boston nestačil den po šlágru s Clevelandem ani na Atlantu a po porážce 116:123 se mu rozplývá šance na triumf ve Východní konferenci.

Washington usiluje o třetí příčku na Východě za Clevelandem a Bostonem, v newyorské Madison Square Garden však musel proti Knicks zabojovat. Ve třetí části přitom Wizards vedli až o 15 bodů, jenže domácí jejich náskok stáhli a rozhodovala až koncovka.

Hosté měli znovu navrch po trojce Bradleyho Beala 50 sekund před koncem na 104:101. Stejný hráč následně získal další tříbodové vedení díky úspěšným šestkám, to zbývalo odehrát devět sekund.

Carmelo Anthony na druhé straně trojku, která by duel poslala do prodloužení, neproměnil.

Vítěze střelecky vedl právě Bradley s 25 body, přičemž 12 bodů si připsal v poslední čtvrtině. John Wall ho doplnil 24 body a osmi asistencemi. Marcin Gortat si připsal 16 bodů. Jejich trenér Scott Brooks si při zranění Markieffa Morrise vystačil jen s rotací devíti hráčů.

Wizards do konce základní části nastoupí ještě třikrát a zatím na čtvrtém místě Východu mají stejnou bilanci 48-31 jako třetí Toronto. Kanadský celek však drží výhodu lepší vzájemné bilance.

Knicks řídil Carmelo Anthony s 23 body, náhradník Justin Holiday přidal 16 bodů a Willy Hernangómez je doplnil 13 body a osmi doskoky. Domácí znovu nastoupili bez lehce zraněného Kristapse Porzingise.

Boston utkání v Atlantě neustál, podlehl 116:123. Domácí vedli od čtvrté minuty až do té poslední, vybudovali si až dvacetibodový náskok. Jejich nejlepšími hráči byli Paul Millsap s 26 body a 12 doskoky a Tim Hardaway Jr. s 23 body, Taurean Prince dodal 20 bodů a sedm doskoků.

Celtics nepomohlo ani heroických 35 bodů od Isaiaha Thomase, Jae Crowder připojil 24 bodů a náhradník Marcus Smart podal univerzální výkon s 18 body, sedmi asistencemi a šesti zisky.

Isaiah Thomas proti Atlantě

Portland vrátil Minnesotě pondělní porážku a doma vydřel výhru 105:98, zápas však musel obracet v závěru. Nicméně uspěl, když smazal patnáctibodové manko ze třetí čtvrtiny a závěrečnou část vyhrál 25:11, a do play-off mu chybí už jen málo.

Nejlepším střelcem Blazers je náhradník Allen Crabbe s 25 body (trojky 8/10), Damian Lillard zvládl 22 bodů, devět doskoků a osm asistencí a C. J. McCollum připojil 18 bodů.

Hosty z Minnesoty táhl Andrew Wiggins s 36 body a osmi doskoky, Karl-Anthony Towns přispěl 24 body a 16 doskoky, Ricky Rubio přidal 19 bodů plus sedm doskoků.

Andrew Wiggins proti Portlandu

Indiana usilující o příčku pro play-off na Východě, přehrála Milwaukee 104:89 a je sedmá. Paul George tomu napomohl 23 body a 10 doskoky. Bucks vedl Jannis Antetokunmpo s 25 body, sedm doskoků a šest asistencí, v poslední čtvrtině se však odmlčel, když zaznamenal jen dva body. Mirza Teletovič má 15 bodů, trefil pět trojek.

Krok směrem k play-off udělalo i Chicago výhrou nad Philadelphií 102:90. Nikola Mirotič trefil v dresu vítězů šest trojek a přispěl 22 body, Jimmy Butler nasbíral triple-double za 19 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí. Bulls se chytli, vyhráli pátý zápas z posledních čtyř a navíc vyhlížejí návrat zraněného Dwyanea Wadea do sestavy.

Jimmy Butler proti Philadelphii

Timothé Luwawu-Cabarrot vedl Sixers s 18 body, Justin Anderson přidal 17 bodů, proti páté porážce v řadě ale nic nezmohli.

Orlando si poradilo s Brooklynem 115:107 a ukončilo sérii pěti porážek. Elfrid Payton zvládl 22 bodů a 11 asistencí. Aaron Gordon připojil 21 bodů, Jodie Meeks se připomněl 20 body (18 z nich dal ve třetí části) a Nikola Vučevič se dostal na 18 bodů plus 12 doskoků. Střelcem zápasu se stal Jeremy Lin, když si letošní maximum vylepšil na 32 bodů. Caris LeVert dodal 20 bodů.

12. Sacramento 78 31 47 39,7
13. Minnesota 78 31 47 39,7
14. LA Lakers 78 23 55 29,5
15. Phoenix 79 22 57 27,8

Poznámka: Týmy označené „x“ mají jistý postup do play-off, týmy s označením „y“ vyhrály divizi, „z“ znamená vítězství v konferenci.