Slávistický útočník Milan Škoda (v červenobílém) bojuje o míč s libereckým...

Slávistický útočník Milan Škoda (v červenobílém) bojuje o míč s libereckým záložníkem Petrem Ševčíkem. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberec - Slavia 1:1, lídr šance zahazoval a může přijít o první místo

• 274
Slavia může přijít ve fotbalové lize o první místo, protože ve 21. kole v Liberci jen remizovala 1:1. Na severu Čech měla velkou převahu a spoustu šancí, ale ani tak sérii vítězství nenatáhla.

Slavia o první místo přijde, pokud Plzeň v neděli zvládne utkání v Karviné. V čele tabulky má totiž jen dvoubodový náskok.

Přitom v Liberci po Zmrhalově gólu vedla, ale chvíli před přestávkou vyrovnal Ekpai. A ve druhém poločase už pražský tým neproměnil ani jednu z velkých šancí, přestože třeba na střely suverénně vyhrál (na bránu 13:1, mimo 7:5).

„Vezeme jenom jeden bod, takže jsme zklamaní. Nicméně předvedená hra se lidem musela líbit. Tímhle směrem by se to mělo ubírat, byť jsme v boji o titul ztratili,“ uvedl slávistický trenér Jaroslav Šilhavý.

Slavia ztratila body poprvé po sedmi výhrách za sebou, na druhou stranu natáhla sérii neporazitelnosti už na sedmnáct ligových utkání.

„Pro nás to byla neuvěřitelně šťastná remíza a pro Slavii neuvěřitelně smolná,“ prohlásil liberecký trenér Jindřich Trpišovský pro O2 TV Sport.

Slavia se dostala do vedení po patnácti minutách, kdy předvedla pěknou akci. Hušbauer z hloubi pole parádním pasem našel Baráka, který nacentroval do pokutového území, a tam přesně hlavičkoval Zmrhal.

Liberec vyrovnal pět minut před přestávkou. Všemu předcházela sporná situace, kdy Potočný důrazně odstrčil Bořila. Faul? Rozhodčí to posoudil jako souboj rameno na rameno a nechal pokračovat ve hře, takže se na hranici pokutového území dostal k technické střele Ekpai - 1:1.

Právě slabší desetiminutovka před přestávkou stál Slavii lepší výsledek. Jinak totiž měla výraznou převahu a spoustu šancí.

Jenomže vysoký stoper Deli hlavičkoval do tyče, Hušbauer dvakrát trefil břevno a Mešanovič poslal míč jen do boční sítě. A liberecký brankář Dúbravka zářil! Poradil si s nebezpečnými střelami Sýkory, Škody, Hušbauera i Bořila.

Liberec dohrával posledních pár sekund bez vyloučeného Bosančiče, jenž zezadu fauloval unikajícího Sýkoru.

Slavia neztratila jen body. Kvůli zranění musel střídat levý obránce Flo a stop na jedno utkání kvůli čtvrtým žlutým kartám vyfasovali pravý záložník Sýkora a pravý obránce Bořil. Příště je přitom na programu derby proti Spartě...