• 0
Bývalý ligový záložník Petr Papoušek byl hvězdou 16. kola fotbalové divize C. Na hřišti Přední Kopaniny vstřelil hattrick za pouhých šest minut, a zařídil tak Turnovu vítězství 4:1. Nejen na trefy autora šestatřiceti prvoligových branek se podívejte ve videu.

Dlouho se hrál vyrovnaný zápas, na tabuli svítilo po gólech domácího Daniela Urbana a hostujícího Jiřího Šimka skóre 1:1. V závěru ale úřadoval bývalý hráč Sparty či Liberce Petr Papoušek. Dvojnásobný mistr republiky s Libercem napřed v 83. minutě proměnil penaltu, pak dorazil míč do sítě po akci spoluhráče.

Kopanina musela otevřít hru a Papoušek trestal, když v 89. minutě utekl obráncům a po kličce brankáři zkompletoval hattrick. O chvíli později už jako jednoznačná hvězda utkání střídal za ovací ve stoje. „Hvězda zápasu, ale i celé sezony,“ chválil Papouška trenér Turnova Josef Petřík, „góly umí dávat a my to víme.“

Kouč hostí v rozhovoru pro web Kopaniny ale uznal, že tato výhra byla z kategorie šťastných: „Rozhodla jediná situace, penalta v závěru. Pak už jsme jen trestali z brejku.“

Devětatřicetiletý Papoušek, který v nejvyšší soutěži odehrál přes tři stovky zápasů, se dostal mezi čtveřici nejlepších střelců celé soutěže. Zatím vstřelil deset gólů, což je třetina všech branek Turnova.

Výsledky 16. kola: Kratonohy - Ústí n.O. 0:2 (0:0), Letohrad - Dvůr Králové 0:1 np (0:0), Vysoké Mýto - Chrastava odloženo, Př. Kopanina - Turnov 1:4 (1:0), Živanice - Kutná Hora 2:0 (1:0), Pardubice B - Čáslav 2:3 np (2:2), Kolín - Ostrá 2:1 (2:1), Trutnov - Náchod 3:2 (2:1).

1. Ústí nad Orlicí 16 11 2 1 2 31:10 38
2. Živanice 16 8 4 2 2 42:17 34
3. Vysoké Mýto 15 9 2 1 3 21:13 32
4. Čáslav 16 7 3 2 4 32:20 29
5. Letohrad 16 6 3 2 5 18:18 26
6. Dvůr Králové 16 5 5 1 5 19:27 26
7. Kolín 16 6 2 3 5 23:21 25
8. Kratonohy 16 7 1 1 7 27:22 24