• 0
Fotbalisté královéhradecké Olympie zvítězili v prvním jarním utkání ČFL nad rezervou Táborska 2:0. V 18. kole soutěže se o to postarali kapitán Karel Piták a Vojtěch Štěpán, který se náramně trefil ze standardky. Na první Jirny, které byly v průběhu zimní pauzy zatíženy tříbodovou penalizací za neuhrazené dluhy, ztrácejí čtyři body.

„Po celé utkání jsme diktovali tempo hry. Vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, aby bylo skóre ještě o hodně vyšší. Důležité však je, že jsme splnili cíl a odstartovali jarní boje vítězně,“ uvedl kouč Olympie Miloš Sazima pro klubový web.

Jirny v neděli vyzrály na Domažlice, které porazily 2:1. Jirenské dostal do vedení Marek Čepelák gólem z penalty, na 1:1 vyrovnal Denis Brožík. V 74. minutě vstřelil vítěznou branku domácího týmu Lukáš Křeček, který ještě na podzim hrál ČFL za Litoměřicko.

Třetí Králův Dvůr rozhodl o výhře 3:0 nad Benešovem díky třem gólům již v prvním poločase, zatímco čtvrté Zápy prohrály 1:2 v Tachově. Dosud pátý Vyšehrad vyšel naprázdno dokonce na vlastním hřišti a po prohře 0:2 s Převýšovem klesl až na osmou příčku tabulky.

Výsledky 18. kola: Vyšehrad - Převýšov 0:2 (0:1), Písek - Loko Vltavín 3:2 (2:1), Litoměřicko - Dobrovice 0:0, pen. 6:7, Olympia Hradec Králové - Táborsko B 2:0 (2:0), Králův Dvůr - Benešov 3:0 (3:0), Hořovicko - Štěchovice 2:3 (1:1), Tachov - Zápy 2:1 (2:0), Benátky nad Jizerou - Chrudim 0:3 (0:3), Jirny - Domažlice 2:1 (1:1).

1. Jirny 18 12 4 0 2 44:16 41
2. Olympia Hradec Králové 18 11 1 2 4 38:17 37
3. Králův Dvůr 18 10 2 2 4 31:18 36
4. Zápy 18 10 0 2 6 42:27 32
5. Chrudim 18 10 1 0 7 33:21 32
6. Štěchovice 18 7 4 2 5 30:26 31
7. Převýšov 18 8 1 5 4 29:20 31
8. Tachov 18 9 1 2 6 32:28 31