• 0
Fotbalisté Nymburka, vedoucího celku divize B, podlehli v 16. kole na penalty Meteoru Praha. První tým tabulky v hlavním městě od osmé minuty prohrával, vyrovnal až necelých dvacet minut před koncem. V rozstřelu ale byli úspěšnější hráči domácích. Podívejte se na video.

Opakoval se podzimní scénář. I tehdy musela o šťastnějším týmu rozhodnout po remíze 1:1 penaltová loterie, i tehdy se z druhého bodu radovali fotbalisté Meteoru Praha.

Pokračujme ve výčtu téměř shodných statistik: zatímco v prvním kole otevřel meteorský Antonín Hrdina skóre v sedmé minutě, nyní se o minutu opozdil. Nymburku se podařilo srovnat po změně stran, v 72. minutě zajistil lídrovi tabulky alespoň bod Jiří Kabyl.

Nymburští mají na čele čtyřbodový náskok na druhé Kladno a třetí Brozany. Na dně je uvězněna Libiš.

Výsledky 16. kola: Libiš - Tatran Rakovník 2:1 np (1:1), Mostecký FK - Hostouň 0:1 (0:1), Štětí - Nový Bor 1:0 np (0:0), Chomutov - Český Brod 0:1 np (0:0), Neratovice - Brozany 1:0 (1:0), Souš - Kladno 1:3 (0:3), Velvary - Úvaly 3:2 (2:0), Meteor - Nymburk 2:1 np (1:1).

Poznámka: Chomutovu byly odečteny tři body za neuhrazené dluhy.

1. Nymburk 16 12 1 3 0 42:13 41
2. Kladno 16 11 2 0 3 34:15 37
3. Brozany 16 9 4 2 1 32:14 37
4. Český Brod 16 7 3 3 3 36:17 30
5. Souš 16 8 2 2 4 29:15 30
6. Neratovice-Byškovice 16 7 3 0 6 21:23 27
7. Hostouň 16 6 2 1 7 20:24 23