Marcin Gortat (vpravo) z Washingtonu se hroutí pod tlakem Patricka Pattersona z...

Marcin Gortat (vpravo) z Washingtonu se hroutí pod tlakem Patricka Pattersona z Toronta. | foto: AP

Polský smolař. Jednou ho parťák trefí do hlavy, jindy si dá vlastence

• 0
Už to vypadá, že si Shaquille O'Neal našel novou oběť. Ve své posměvačné show sice nechce dál trápit JaValeho McGee, kousky jeho nástupce pod košem Washingtonu však sotva může přehlédnout. Marcin Gortat se v dvojutkání NBA s Torontem dvakrát ocitl v nebasketbalové pozici.

Nejprve duel na kanadské půdě. Gortat si ve druhém poločasu neporozuměl s parťákem Johnem Wallem. Nejdřív pro něj vybojoval míč na útočném doskoku - potud v pořádku.

Ale pak si polský bijec rukou zažádal, aby Wall uvolnil jejich spoluhráče Bradleyho Beala. Jenže to už míč směřoval jeho směrem.

Přímo do obličeje.

Nešťastná spolupráce na ose John Wall - Marcin Gortat

Naštěstí pro Wizards to výhru 105:96 neovlivnilo. A samotný Gortat to vzal sportovně.

„Otázkou je, kdo z nás dvou se dostane do Shaqtin’ a Fool. Já, nebo John?“ ptal se Gortat na Twitteru. Odpověď už známe, je to potrefený Středoevropan.

02.března 2017 v 18:29, příspěvek archivován: 04.března 2017 v 22:11

Question is who will make @SHAQ ing-a-fool??? Me or John???

A další námět pro Shaqa se zrodil v pátečním utkání, ve kterém byl doma Washington a venku hrálo Toronto.

Gortat zase čaroval. Ve snaze srazit přihrávku Coryho Josepha do rohu zasáhl míč tak smolně, že ho prohnal vlastní obroučkou.

Tenhle moment ze třetí čtvrtiny ale příčinou porážky 106:114 určitě nebyl. Krátce poté, co se Gortatovou smůlou dostali domácí po čtyřbodové ztráty, byli po velkém comebacku znovu ve vedení.

Washingtonští duel ztratili až v poslední dvanáctiminutovce, během které dostali 35 bodů.