U míče Bradley Beal z Washingtonu, brání ho Norman Powell z Toronta.

U míče Bradley Beal z Washingtonu, brání ho Norman Powell z Toronta. | foto: AP

Washington i se Satoranským padl. LeBron a spol. mají střelecký rekord

• 29
Basketbalisté Washingtonu nezvládli v NBA domácí odvetu se sousedem v tabulce Východní konference Torontem a prohráli 106:114. Kanadský tým, který ve středu doma prohrál 96:105, se znovu těsně přiblížil k třetím Wizards, v jejichž dresu poprvé po podpisu smlouvy nastoupil rozehrávač Brandon Jennings.

V rotaci hostů se přesto dostalo i na Tomáše Satoranského, na hřiště se ale dostal jen na pět minut a do statistik se zapsal pouze dvěma útočnými doskoky a faulem.

Raptors vedli až o 19 bodů, domácí sice manko dokázali smazat, ale v koncovce na soupeře nestačili. Oproti předchozímu utkání tentokrát náhradníci Toronta předčili lavičku Washingtonu a přestříleli ji 44:14.

Norman Powell nastřílel 21 bodů (14 v poslední čtvrtině) a byl druhým nejlepším střelcem Toronta, DeMar DeRozan tým táhl 32 body (15 z nich zaznamenal v poslední čtvrtině), 13 doskoky a pěti asistencemi. Raptors tak nad Wizards mají lepší celkovou bilanci dvou výher a jediné porážky.

DeRozan proti Washingtonu

Wizards nestačilo 30 bodů, osm doskoků, sedm asistencí a tři bloky Johna Walla a 27 bodů Bradleyho Beala. Otto Porter přidal 18 bodů a osm doskoků. Jennings při premiéře za Washington odehrál devět minut a zůstal bez bodu. Více si o této posile přečtěte zde.

Nejlepší tým Východní konference Cleveland překonal Atlantu 135:130. Cavaliers v utkání vedli až o 25 bodů, aniž by prohrávali. Přesto zápas málem ztratili. Hawks totiž minutu a půl před koncem doma dokázali snížit na 123:124. V tu chvíli však domácí nápor odvrátil nedávný atlantský hráč Kyle Korver přesnou trojkou a zbytek utkání už si hosté pohlídali.

K vítězství vedli tým hlavně Kyrie Irving se 43 body a devíti asistencemi a LeBron James s 38 body, 13 doskoky a osmi asistencemi. James se blýskl šesti trojkami, Irving pěti a Cavaliers nasázeli celkem 25 trojek - nový rekord NBA. O jednu překonali maximum Houstonu z loňského prosince. Deron Williams se dostal na sedm asistencí.

V dresu Atlanty dal 36 bodů Tim Hardaway Jr., 27 bodů plus devět doskoků má Paul Millsap.

Sestřih ze zápasu Atlanta - Cleveland

Minulou sobotu Carmelo Anthony přesnou střelou rozhodl o vítězství New York Knicks nad Philadelphií. V pátek měl stejný hráč šanci scénář zopakovat, jenže tentokrát se netrefil a z vítězství 105:102 se radovali Sixers.

Philadelphii táhl Dario Šarič s 21 body - 12 z nich nasázel v posledních devíti minutách. Justin Anderson, nedávná posila z Dallasu, vyrovnal osobní rekord 19 bodů a byl i autorem vítězného koše.

Lance Thomas byl nejlepším střelcem Knicks se sezonním maximem 21 bodů a má i sedm doskoků, Derrick Rose se dostal na 20 bodů. Anthony a Kristaps Porzingis se dostali na 18 bodů.

DeMarcus Cousins se vrátil do sestavy New Orleans po jednozápasovém disciplinárním trestu - ale ani napočtvrté se výhry nedočkal. Tentokrát byl nejblíž. Pelicans podlehli San Antoniu 98:101 až po prodloužení.

New Orleans dokonce ještě v pětiminutovce navíc vedli o pět bodů, osmibodová série Spurs však skóre převážila. Dvě trojky při ní nasázel Patty Mills, v utkání autor 15 bodů. Ještě lepší byli ve vítězném celku Kawhi Leonard (31 bodů, sedm doskoků a šest asistencí) i LaMarcus Aldridge (21 bodů a 15 asistencí).

Hvězdné trio Pelicans přitom zahrálo výborně, jenže na výhry je to stále málo. Anthony Davis má na kontě 29 bodů a devět doskoků, Jrue Holiday 26 bodů, sedm doskoků a pět asistencí a Cousins je na 19 bodech a 23 doskocích.

Davis a Cousins v duelu se San Antoniem

Dallas překonal Memphis 104:100. Seth Curry k tomu přispěl 24 body, Harrison Barnes připojil 18 a Yogi Ferrell 17 bodů.

Nerlens Noel se poprvé od výměny z Philadelphie (za výše zmíněného Justina Andersona) dostal do základní pětky Mavericks a připsal si 15 bodů plus 17 doskoků. Původně si měl Noel odbýt debut v základu už ve středu v Atlantě, dorazil však pozdě k odletu letadla, a tak ho neminul týmový trest.

Nejlepším střelcem Grizzlies i celého zápasu byl Mike Conley se 30 body, Zach Randolph se dostal na 24 bodů a 10 doskoků.

Souboj dvou nejúspěšnějších klubů v historii NBA jasně ovládli favorizovaní Boston Celtics, když LA Lakers přehráli 115:95. Isaiah Thomas se na tom podílel 18 body a osmi asistencemi, v poslední dvanáctiminutovce pak už odpočíval. Al Horford se dostal na 17 bodů a nováček Jaylen Brown dodal 16 bodů a přidal osm doskoků.

Jordan Clarkson byl nejlepším střelcem Lakers s 20 body, D’Angelo Russell ho doplnil 17 body, jejich celek však prohrál pošesté za sebou.

Phoenix si poradil s Oklahoma City 118:111. Suns měli celkem šest dvouciferných střelců, nejlepším mezi nimi byl Eric Bledsoe s 18 body, Devin Booker je na 17 bodech a sedmi doskocích. Alan Williams se dostal na 14 bodů a 13 doskoků.

Hlavní hvězdou zápasu byl Russell Westbrook, ani jeho 48 bodů, 17 doskoků a devět asistencí však neodvrátilo porážku. Druhým nejlepším střelcem je Španěl Álex Abrines, který nastoupil v základní pětce a dostal se na 13 bodů.

Westbrook nestačil na kolektivnější Phoenix

Utah splnil povinnost a Brooklyn zdolal 112:97. George Hill si zlepšil sezonní maximum na 34 bodů a přidal i sedm asistencí. Derrick Favors se dostal na 19 bodů a 12 doskoků.

Náhradník Quincy Acy se za Nets dostal na 18 bodů a o bod překonal Brooka Lopeze, tradičně nejlepšího střelce týmu. Brooklyn právě ztratil 33. z posledních 36 utkání.

Milwaukee uspělo proti LA Clippers 112:101. Jannis Antetokunmpo a Greg Monroe nastříleli za vítěze po 24 bodech, první jmenovaný má i osm asistencí. Khris Middleton se dostal na 19 bodů a devět asistencí. Bucks potrestali 23 ztrát Clippers plnými 41 body z následujících útoků.

Blake Griffin má v dresu poražených 21 bodů, devět doskoků a osm asistencí. Chris Paul rovněž zaznamenal 21 bodů.

Orlando uspělo ve floridském derby nad Miami 110:99. Nikola Vučevič k tomu pomohl 25 body a devíti doskoky a Aaron Gordon 21 body a 10 doskoky. Jejich spoluhráč Elfrid Payton jim sekundoval 12 body, 10 doskoky a osmi asistencemi. Heat táhl devatenáctibodový James Johnson, Hassan Whiteside má double-double 15 bodů a 18 doskoků.