Obradovič proti rozhodčím. Postavil se za vyloučeného Veselého

• 7
Vyloučení Jana Veselého bylo rozhodujícím okamžikem euroligového utkání, v němž Fenerbahce Istanbul hostilo městského rivala Darüssafaku Dogus. Z předčasného konce českého basketbalisty se domácí Fenerbahce nevzpamatovalo a duel ztratilo 64:71.

Klíčový moment přišel ve 23. minutě. Jan Veselý jde do souboje na útočném doskoku, ale odráží se od bránícího Luka Harangodyho a padá.

Sudí tenhle moment posoudili jako nafilmovaný pád a ocenili ho technickou chybou. Jelikož už Veselý jednu měl z prvního poločasu, když se nachomýtl k potyčce, zápas pro něj skončil.

Pro legendárního kouče Željka Obradoviče, jenž šéfuje lavičce Fenerbahce, to byla jasná záležitost.

„Druhá technická byla velice špatným rozhodnutím pro celou Euroligu,“ tvrdil srbský odborník na pozápasové tiskové konferenci.

Situaci popsal následně: „Semih Erden oběma rukama strčil do Veselého, ten pak dostal loktem do obličeje (od Harangodyho).

A dodal už obecněji: „Euroligu tu máme díky hráčům. Rozhodčí nám jednoho důležitého vyloučili. Toho sudího znám, je velice dobrý a čestný. Hráči samozřejmě dělají chyby, ale co s chybami rozhodčích? Myslím rakové chyby, které ovlivní výsledek i hráče.“

Dostupné záběry potvrzují Obradovičova slova jen částečně.

21.prosince 2016 v 20:11, příspěvek archivován: 22.prosince 2016 v 14:12

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

#Euroleague @JanVesely24 bu pozisyon sonrası ikinci teknik faulden diskalifiye edildi https://t.co/9hD8DRvqlM

Ano, k Veselého kontaktům s Erdenem (hráč číslo 9) i s Harangodym (81) došlo, ovšem nezdá se, že by byly takové intenzity, aby způsobily pád na palubovku.

Obradovičova slova tak mohla být směřována buďto dovnitř týmu, anebo jako pokus dostat euroligové rozhodčí při příštích utkáních pod větší tlak.