Martin Hanzal z Arizony právě překonal brankáře Edmontonu Cama Talbota.

Martin Hanzal z Arizony právě překonal brankáře Edmontonu Cama Talbota. | foto: AP

Voráček přispěl k výhře Flyers, body Vrbaty a Hanzala naopak nestačily

• 11
Nejproduktivnější Čech dosavadního průběhu sezony hokejové NHL, útočník Jakub Voráček, se na středeční výhře Philadelphie 3:2 po nájezdech nad Washingtonem podílel jednou asistencí a proměněným nájezdem. Bod za přihrávku měl i bek Radko Gudas. Prosadili se rovněž útočníci Radim Vrbata (0+2) s Martinem Hanzalem (1+0), jejich Arizona ale padla 2:3 s Edmontonem.

Po dvou porážkách, kterými přerušili předešlou sérii deseti triumfů, se hokejisté Philadelphie ve středu vrátili na vítěznou vlnu. Stalo se tak po domácí výhře 3:2 po nájezdech nad přímými konkurenty z tabulky Východní konference - Washingtonem.

1. Jakub Voráček (PHI) 35z. - 35b. (11+24)
2. David Pastrňák (BOS) 27z. - 26b. (19+7)
3. Radim Vrbata (ARI) 33z. - 22b. (8+14)
4. Jaromír Jágr (FLA) 33z. - 19b. (6+13)
5. David Krejčí (BOS) 34z. - 19b. (6+13)
6. Michael Frolík (CGY) 35z. - 15b. (6+9)
7. Tomáš Plekanec (MTL) 32z. - 15b. (3+12)
8. Ondřej Palát (TBL) 30z. - 13b. (4+9)
9. Radek Faksa (DAL) 34z. - 12b. (4+8)
10. Martin Hanzal (ARI) 28z. - 11b. (7+4)

Tabulka produktivity celé NHL:

1. C. McDavid (EDM) 35z. - 40b. (12+28)
2. V. Tarasenko (STL) 34z. - 38b. (16+22)
3. J. Malkin (PIT) 33z. - 37b. (14+23)
4. S. Crosby (PIT) 27z. - 36b. (22+14)
5. A. Panarin (CHI) 35z. - 35b. (15+20)
6. J. Voráček (PHI) 35z. - 35b. (11+24)

Průběžně pátí Flyers museli v řádné hrací době hned dvakrát dotahovat vedení šestých Capitals. V 19. a 30. minutě se prosadili členové třetí útočné formace hostů Andre Burakovsky a Lars Eller. Jejich parťák z lajny, český nováček Jakub Vrána (11:36, +2), se však v utkání bodově neprosadil.

Za domácí odpovídali Michael Raffl, jemuž v 25. minutě asistovali Jakub Voráček (21:42, +1, 3 střely, 0+1) s Radko Gudasem (20:46, +/-: 0, 0+1), a v 40. minutě kapitán Claude Giroux.

Za stavu 2:2 tak o vítězi rozhodovaly nájezdy, ve kterých nejprve ve třetí sérii Philadelphii udržel ve hře Voráček. Český reprezentant překonal nejlepšího brankáře uplynulé sezony Bradena Holtbyho a vymazal tak předchozí trefu specialisty na nájezdy T.J. Oshieho. Ve čtvrté dvojici pak skóroval i Wayne Simmonds a brankář Steve Mason vychytal Justina Williamse.

Papírové předpoklady se naplnily v souboji Edmontonu s Arizonou. Kanadský celek potvrdil svou pátou příčku v tabulce Západní konference výhrou 3:2 z ledu předposledních Coyotes.

Oilers odskočili do třígólového vedení, když se v 9., 16. a 23. minutě prosadili postupně Mark Letestu, Milan Lucic a Matt Hendricks. Lídr produktivity NHL Connor McDavid zůstal tentokrát bez bodu.

Domácí se probrali až s tříbrankovým mankem. Přesilovkové góly Martina Hanzala (18:04, +/-: 0, 4 střely, 1+0) a švédského beka Olivera Ekman-Larssona však stačily jen na zkorigování nepříznivého skóre. U obou zásahů si připsal asistence lídr klubové produktivity Radim Vrbata (19:19, +/-: 0, 5 střel, 0+2).

V závěrečné třetině to na ledě jiskřilo a do série šarvátek se zapletl i urostlý centr Hanzal, jenž poměřil své síly s mužem zápasu Markem Letestuem (1+2):

Philadelphia - Washington 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
25. Raffl (Gudas, Voráček), 40. Giroux, rozhodující sam. nájezd Simmonds - 19. Burakovsky, 30. Eller. Střely na branku: 38:38. Diváci: 20 011. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds, 2. Mason (oba Philadelphia), 3. Holtby (Washington).

Arizona - Edmonton 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
32. Hanzal (Vrbata), 60. Ekman-Larsson (Vrbata) - 9. Letestu, 16. Lucic, 23. Hendricks. Střely na branku: 30:22. Diváci: 11 378. Hvězdy zápasu: 1. Letestu, 2. Hendricks (oba Edmonton), 3. Hanzal (Arizona).