LeBron James (vpravo) z Clevelandu právě trefil klíčovou trojku proti Milwaukee, oslavují ho za to spoluhráči J. R. Smith, Tristan Thompson a Jordan McRae (zleva). | foto: Reuters

LeBron James si zahrál na Stephena Curryho. Ta role mu slušela

• 1
Na dlouhé trefy za tři body má NBA svého šampiona - Stephena Curryho. Teď jej však napodobil jeho rival LeBron James. Stál daleko za obloukem, přesto vyslal klíčovou střelu a rozhodl o výhře svého Clevelandu v Milwaukee.

Basketbalisté z týmu Cavaliers nakonec na palubovce Bucks uspěli 114:108 v prodloužení, když James definitivně otočil skóre až v poslední minutě.

Ale jak! Snad metr a půl za obloukem vypálil, když využil clony od Channinga Frye... A míč čistě poslal obroučkou. Trefil tím vedení 110:108, pak připojil i úspěšné trestné hody a mladý tým Milwaukee se začal smiřovat s prohrou. Zvlášť když mu už tou dobou chyběl vyfaulovaný Jannis Antetokunmpo.

Dvaadvacetiletý Řek pomohl remíze v základní době i dvěma po sobě jdoucími trojkami, přestože střelba je to poslední, co mu dosud chybí na ostatní hvězdy NBA.

To „stará páka“ byla hlavní hvězdou zápasu. Stále teprve jedenatřicetiletý LeBron James, avšak čerstvě osmý nejlepší střelec historie NBA. Statistici mu v Milwaukee napočítali 34 bodů, 12 doskoků a sedm asistencí.

I on tentokrát udivoval, jak dobrý je ve své slabině. V zakončení z dálky. Celkem trefil pět trojek z devíti pokusů.

Ale existuje normální trojka - a pak je Curryho trojka. Obtížná střela, jíž se říkávalo „zoufalka“. Než přišel Curry a začal je proměňovat s nebývalou lehkostí.

V Milwaukee trefil James takovou střelu ne jednu, ale hned tři.

Ve čtvrté čtvrtině nejdřív využil faktu, že jej daleko od koše bránil Jabari Parker nedůsledně.

Pak střelou z odskoku vyzrál na dlouhou paži Antetokunmpa.

A pak rozhodl prodloužení.

LeBron James z Clevelandu v duelu s Milwaukee.

„Na střelbu ze střední i dlouhé vzdálenosti jsem se soustředil na posledních trénincích i teď před zápasem a musím přiznat, že se mi dnes extrémně dařila. Prostě jsem si víc věřil a věřil jsem i tomu, že se mi ta práce na tréninku vrátí v utkání. A bylo to tak,“ glosoval James svůj výkon.

Co předvede v odvetě, která je na programu už ve středu na palubovce Clevelandu? „Oni jsou mladý tým, my jsme staříci, takže pro ně bude lehčí připravit se na druhý zápas za 24 hodin. Naše příprava právě začíná,“ pousmál se James do kamer a zamířil do šaten chystat se na další pracovní jednotku.