Jakub Voráček z Philadelphie v nájezdu na brankáře Pekku Rinneho z Nashvillu.

Jakub Voráček z Philadelphie v nájezdu na brankáře Pekku Rinneho z Nashvillu. | foto: AP

Voráček a Kaše si připsali po asistenci, utkání v Carolině se nehrálo

• 10
V pondělí bylo v hokejové NHL naplánováno pět duelů, kvůli potížím s ledovou plochou byl však odložen souboj Caroliny s Detroitem. Ve zbylých čtyřech zápasech se bodově prosadili dva Češi. Jakub Voráček asistoval u jediné branky Philadelphie, která doma podlehla 1:2 po nájezdech Nashvillu, a mladíček Ondřej Kaše stejnou bilancí přispěl pro změnu k výhře Anaheimu 3:2 v Torontu.

Po nedávné sérii deseti vyhraných zápasů v řadě hokejisté Philadelphie naopak podruhé za sebou prohráli. O skvělou sérii přišli v sobotu nezdarem 1:3 s Dallasem a podruhé odcházeli zklamaní v pondělí, když před vlastními fanoušky nezvládli nájezdy proti Nashvillu.

1. Jakub Voráček (PHI) 34z. - 34b. (11+23)
2. David Pastrňák (BOS) 27z. - 26b. (19+7)
3. Radim Vrbata (ARI) 32z. - 20b. (8+12)
4. David Krejčí (BOS) 33z. - 19b. (6+13)
5. Jaromír Jágr (FLA) 32z. - 16b. (6+10)
6. Michael Frolík (CGY) 34z. - 15b. (6+9)
7. Tomáš Plekanec (MTL) 31z. - 14b. (2+12)
8. Ondřej Palát (TBL) 30z. - 13b. (4+9)
9. Radek Faksa (DAL) 33z. - 12b. (4+8)
10. Martin Hanzal (ARI) 27z. - 10b. (6+4)

Tabulka produktivity celé NHL:

1. C. McDavid (EDM) 34z. - 40b. (12+28)
2. V. Tarasenko (STL) 33z. - 38b. (16+22)
3. S. Crosby (PIT) 26z. - 34b. (21+13)
4. J. Malkin (PIT) 32z. - 34b. (13+21)
5. A. Panarin (CHI) 34z. - 34b. (14+20)
6. J. Voráček (PHI) 34z. - 34b. (11+23)

Vstup do zápasu ovšem Flyers vyšel, když je v 11. minutě poslal do vedení bombou obránce Andrew MacDonald. Asistenci si připsal Jakub Voráček (23:20, +/-: 0, 6 střel, 0+1), pro kterého to byl 34. bod ve shodně 34 startu sezony. Mezi krajany je tak suverénně nejproduktivnější a v rámci celé ligy mu aktuálně patří šestá pozice.

Na stejný součet 34 zápisů se v dosavadním průběhu soutěže dostali i další tři borci. Jak chicágský Artěmij Panarin, tak pittsburghské duo Jevgenij Malkin - Sidney Crosby má však na rozdíl od kladenského odchovance větší počet branek. Na čele jsou pak odskočení Vladimir Tarasenko ze St. Louis s 38 body a vedoucí Connor McDavid z Edmontonu s 40 zápisy.

Ve druhé třetině měla Philadelphia velkou příležitost vedení pojistit, při přesilovce ale obránce Gostisbehere nastřelil jen tyč. Ve třetí třetině pak přišel trest, když Nashville hrající bez zraněného P.K. Subbana dokázal nejtěsnější ztrátu umazat. Nulu na kontě Steva Masona odčaroval v 52. minutě Filip Forsberg. O vítězi se nakonec rozhodovalo až v penaltovém rozstřelu, v němž jako jediný skóroval hostující Ryan Ellis. Mezi neúspěšnými exekutory Flyers byl ve třetí sérii i Voráček.

Pondělní konfrontace 14. celku Východní konference s průběžně 4. týmem Západu skončila podle papírových předpokladů výhrou hostujícího Anaheimu nad Torontem v poměru 3:2.

O všem podstatném se rozhodovalo až ve třetí třetině, do které oba celky nastupovaly za smírného stavu 1:1.

Běžela 42. minuta, když se Anaheim utrhl do vedení. Velkou zásluhu na tom měl český nováček Ondřej Kaše (9:47, +1, 5 střel, 0+1), jenž se nejprve sám prodral do střelecké pozice. Brankář Frederik Andersen jeho střelu jen vyrazil před sebe. Kaše tak s pukem pokračoval za branku, odkud z otočky našel v pozici pro zakončení Nicka Ritchieho.

V 52. minutě bylo opět vyrovnáno. Na 2:2 upravoval skóre po nešťastné teči bránícího hráče od modré čáry střílející Nazem Kadri. Neuběhly však ani další dvě minuty a Anaheim opět vedl. Po vyhraném buly v útočném pásmu propálil vše tvrdým zakončením bek Cam Fowler. V domácím dresu Maple Leafs nechyběl český obránce Roman Polák (18:38, +/-: 0).

Hokejisté Calgary, kteří po nedávných šesti navazujících výhrách dvakrát vyšli bodově naprázdno, se vrátili na vítěznou vlnu výsledkem 4:2 z ledu Arizony.

Celkově tři ze čtyř branek Flames se zrodily v přesilových hrách. Fauly domácích postupně trestali Mikael Backlund, Troy Brouwer a Kris Versteeg.

Výhru oslavil i útočník Michael Frolík (15:09, +1, 3 střely), naopak s výsledkem nemohli být spokojeni střelecky výrazně aktivní Radim Vrbata (18:34, +/-: 0, 7 střel) s Martinem Hanzalem (21:19, +/-: 0, 2 střely).

Výsledky NHL

Philadelphia - Nashville 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
11. MacDonald (Voráček) - 52. Forsberg, rozh. nájezd Ellis. Střely na branku: 32:31. Diváci: 19 660. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Rinne (oba Nashville), 3. Mason (Philadelphia).

Arizona - Calgary 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
6. Dvorak, 50. White - 29. Backlund, 41. Brouwer, 53. Versteeg, 60. Brodie. Střely na branku: 27:28. Diváci: 12 192. Hvězdy zápasu: 1. Elliott (Calgary), 2. Dvorak (Arizona), 3. Backlund (Calgary).

St. Louis - Edmonton 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
5. Brodziak, 13. Tarasenko - 12. Pitlick, 46. Maroon, 63. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 27:35. Diváci: 19 357. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Brodziak (St. Louis).

Toronto - Anaheim 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
28. Matthews, 52. Kadri - 39. Getzlaf, 42. Ritchie (Kaše), 54. Fowler. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18 861. Hvězdy zápasu: 1. Fowler, 2. Gibson (oba Anaheim), 3. Matthews (Toronto).

Utkání Carolina - Detroit bylo odloženo kvůli problémům s ledovou plochou.