David Krejčí (vlevo) z Bostonu v souboji s Camem Fowlerem z Anaheimu.

David Krejčí (vlevo) z Bostonu v souboji s Camem Fowlerem z Anaheimu. | foto: Reuters

Krejčího gól Bostonu na body nestačil. Jágr, Vrbata a Polák asistovali

• 36
Ve druhém zápase za sebou se dokázal gólově prosadit centr David Krejčí. Hokejisté Bostonu však ani jednou nezvítězili, naposledy padli těsně 3:4 s Anaheimem. V dalších čtvrtečních duelech NHL se z Čechů bodově prosadili díky jedné asistenci ještě Jaromír Jágr z Floridy a ve vzájemném souboji Roman Polák z Toronta s Radimem Vrbatou z Arizony.

Hokejisté Bostonu nastoupili ve čtvrtek v domácím prostředí proti Anaheimu ke druhému zápasu ve dvou dnech, když o den dříve padli 3:4 po prodloužení na ledě Pittsburghu. V konfrontaci s Ducks byli Bruins střelecky aktivnější 34:27 a povedl se jim vstup do utkání díky dvěma slepeným trefám ze 13. minuty, přesto nakonec odcházeli s prázdnou po výsledku 3:4.

1. Jakub Voráček (PHI) 32z. - 33b. (11+22)
2. David Pastrňák (BOS) 27z. - 26b. (19+7)
3. Radim Vrbata (ARI) 30z. - 20b. (8+12)
4. David Krejčí (BOS) 32z. - 19b. (6+13)
5. Jaromír Jágr (FLA) 31z. - 16b. (6+10)
6. Michael Frolík (CGY) 32z. - 15b. (6+9)
7. Ondřej Palát (TBL) 30z. - 13b. (4+9)
8. Tomáš Plekanec (MTL) 29z. - 13b. (2+11)
9. Martin Hanzal (ARI) 25z. - 10b. (6+4)
10. Radek Faksa (DAL) 32z. - 10b. (3+7)

Jedním ze tří střelců domácích byl i český centr David Krejčí (18:48, -3, 2 střely, 1+0), jenž v 23. minutě využitou přesilovkou vyrovnával průběžný stav na 3:3. Své šesté trefy sezony docílil dorážkou do odkryté části brány přemísťujícího se Johnathana Berniera. Jeho parťák ze druhé formace Bostonu David Pastrňák (20:43, -2, 5 střel) pálil na bránu soupeře v pěti případech, další k dosavadním 19 zásahům ale tentokrát nepřidal.

Rozdílovou branku střetnutí vstřelil v 26. minutě ze snadné pozice před zcela odkrytou bránou domácího Antona Chudobina útočník Anaheimu Rickard Rakell, ke kterému se odrazil zblokovaný puk. Výhru v dresu Ducks slavil i český nováček Ondřej Kaše (7:52, +/-: 0, 2 střely).

Stejně jako Boston druhou prohru za sebou ve čtvrtek neodvrátili ani hokejisté Floridy. Domácí Winnipeg bral proti nim dva body po výsledku 4:3 po nájezdech. Pro v tabulce Východní konference až desáté Panthers, hrající opět bez mezi náhradníky zařazeného Jakuba Kindla, to byl již šestý nezdar z posledních sedmi startů.

Statistika střeleckých pokusů přitom hovořila v poměru 32:44 pro hosty a po dvou třetinách Florida držela i jednogólový náskok 2:3. Jednou asistencí se na tom podílel i český veterán Jaromír Jágr (15:12, +/-: 0, 4 střely, 0+1).

Populární „68“ v 25. minutě přihrávkou pomohla Aleksanderu Barkovovi k využité přesilovce. Svým čtvrtým bodovým zápisem z posledních šesti startů se Jágr zlepšil na v historickém bodování celkových 1 884. zápisů a na vyrovnání druhého muže bodování Marka Messiera (1 887 bodů) ztrácí již jen tři body.

V úvodu třetí třetiny ale Jets vrátil do hry vyrovnáním na 3:3 útočník Bryan Little a stejný hráč se prosadil i v následných samostatných nájezdech. Ve třetí sérii opět uchránil kanadský celek od porážky. Rozhodující penaltu pak proměnil až v šesté dvojici forvard Jets Mathieu Perreault.

V souboji celků ze spodních příček NHL Toronto na domácím ledě podlehlo 2:3 po samostatných nájezdech Arizoně. Gólman vítězů Mike Smith se rozhodně nenudil, když během 65. minut hry čelil v součtu 46 střeleckým pokusům Maple Leafs.

V rozhodujícím penaltovém rozstřelu proti němu neuspěl ani jeden ze tří střelců, když všichni domácí postupně nastřelili brankovou konstrukci, a za Coyotes pak ve třetí sérii rozhodl Peter Holland, jenž minulý týden přestoupil do Arizony právě z Toronta. V nájezdech se představil i Radim Vrbata (18:07, +1, 5 střel, 0+1), tentokrát ale ve druhé sérii neuspěl. Do statistik si však lídr produktivity Coyotes zapsal jednu asistenci u trefy Jordana Martinooka z 22. minuty.

Naopak bez bodu zůstal centr Martin Hanzal (19:13, +/-: 0) a obránce Toronta Roman Polák (14:57, +1, 1 střela, 0+1) přispěl v 34. minutě k průběžnému vyrovnání na 2:2 z hole nováčka Mitche Marnera.

Hokejisté Chicaga po těsném výsledku 5:4 dobyli led Islanders a upevnili si tak své elitní postavení v tabulce Západní konference. S aktuálním součtem 44 bodů navíc o bod předčili i lídry Východu (hokejisty Pittsburghu a Rangers), díky čemuž kralují i celé NHL. V ofenzivě se Blackhawks mohli spolehnout hlavně na tříbodového (2+1) Artěmije Panarina, rozdílovou branku však zařídil v 54. minutě slovenský reprezentant Richard Pánik.Po delší době v roli nehrajícího náhradníka, kterou ve čtvrtek zastával pro změnu veterán Michal Rozsíval, se vrátil do sestavy Chicaga bek Michal Kempný (6:54, -3). I přes nízké vytížení byl ovšem na ledě u tří inkasovaných branek.

Už čtvrté prohře v řadě nezabránili hokejisté Detroitu. Naposledy před svými fanoušky padli 1:4 s Los Angeles. Red Wings bránu soupeře ohrozili jen 18 střelami. Domácí gólman Jimmy Howard, jenž opět dostal přednost před Petrem Mrázkem, pak čelil 30 pokusům, z nichž tři skončily za jeho zády. V pořadí čtvrtou trefu Kings, svou druhou v zápase, útočník Tyler Toffoli zaznamenal v 57. minutě do prázdné brány.

Poprvé od 3. prosince, kdy se zranil v obličeji při souboji s Nashvillem, se vrátil do sestavy New Jersey český nováček Pavel Zacha (15:18, -2). Ve čtvrtečním startu na ledě St. Louis jeho Devils rychle odskočili do dvougólového vedení, Blues však dokázali vývoj zvrátit sérií pěti gólů. Hlavním hrdinou duelu byl produktivní útočník domácích Vladimir Tarasenko (1+2), jenž se součtem 37 zápisů výrazně ztenčil náskok na čele produktivity NHL v podání edmontonského Connora McDavida s 39 body. Český útočník vítězů Dmitrij Jaškin byl podruhé za sebou jen mezi náhradníky.

Gólman Henrik Lundqvist, jehož v posledních dnech vytlačil na střídačku ve velké formě chytající náhradník Antti Raanta, se připomněl fanouškům Rangers bezchybným výkonem na ledě Dallasu. Švédská hvězda 27 zákroky pomohla k výhře New Yorku 2:0, kterou trefili ve třetí třetině útočníci Rick Nash a Mats Zuccarello. V dresu Stars se Lundqvista marně snažili překonat i čeští útočníci Radek Faksa (16:30, +/-: 0, 1 střela) a Jiří Hudler (14:24, +/-: 0, 1 střela).

Výsledky NHL

Boston - Anaheim 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
13. Chára, 13. Czarnik, 23. Krejčí - 13. Cogliano, 18. Bieksa, 21. Manson, 26. Rakell. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Rakell (Anaheim), 2. Backes (Boston), 3. Kesler (Anaheim).

NY Islanders - Chicago 4:5 (3:3, 1:1, 0:1)
3. Ladd, 4. Cizikas, 16. Strome, 21. Lee - 10. a 40. Panarin, 14. Anisimov, 15. Hossa, 54. Pánik. Střely na branku: 32:32. Diváci: 12 504. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Keith (oba Chicago), 3. Ladd (NY Islanders).

Toronto - Arizona 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
20. Matthews, 34. Marner (Polák) - 21. Martinook (Vrbata), 24. Ekman-Larsson, rozhodující sam. nájezd Holland. Střely na branku: 46:30. Diváci: 18 903. Hvězdy zápasu: 1. Holland (Arizona), 2. Matthews (Toronto), 3. Smith (Arizona).

Detroit - Los Angeles 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
8. Green - 54. a 57. Toffoli, 1. Forbort, 40. Dowd. Střely na branku: 18:31. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Martinez (oba Los Angeles), 3. Green (Detroit).

St. Louis - New Jersey 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
18. Tarasenko, 23. Lehterä, 28. Pietrangelo, 49. Jakupov, 59. Berglund - 8. Henrique, 12. Wood. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Pietrangelo, 3. Fabbri (všichni St. Louis).

Nashville - Minnesota 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
13. Ellis, 29. Fisher - 20. a 60. E. Staal, 11. Brodin, 19. Coyle, 60. Granlund. Střely na branku: 36:19. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. E. Staal (oba Minnesota), 3. Fisher (Nashville).

Winnipeg - Florida 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
20. Byfuglien, 31. Lowry, 43. Little, rozhodující sam. nájezd Perreault - 25. Barkov, 29. R. Smith, 32. Trocheck. Střely na branku: 32:44. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers (Winnipeg), 2. R. Smith (Florida), 3. Byfuglien (Winnipeg).

Dallas - NY Rangers 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
48. Nash, 59. Zuccarello. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18 212. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Niemi (Dallas), 3. Nash (NY Rangers).