Schilb šéfuje v Galatasaray, debaklu od Panathinaikosu však nezabránil

• 0
Český basketbalový reprezentant Blake Schilb byl znovu nejlepším střelcem Galatasaraye Istanbul, jasné porážce svého týmu v 11. kole Euroligy na hřišti Panathinaikosu v poměru 58:85 však zabránit nemohl.

Schilb odehrál téměř 33 minut a byl jasně nejvytíženějším hráčem tureckého celku. Zaznamenal 15 bodů, když se mu dařila především střelba z dálky, proměnil tři ze čtyř pokusů za tři body. Zůstal však jediným dvouciferným střelcem poražených.

Americký rodák tím jedině potvrdil dobrou formu z předchozích dvou zápasů v soutěži, v nichž dal 16 a 18 bodů.

Porážka o 27 bodů je nejhorším výsledkem Galatasaraye v Eurolize, stejně jako pouhých 58 nastřílených bodů.

Schilbův tým se musí obejít bez „odejitého“ rozehrávače Justina Dentmona i bez zraněných dlouhých Austina Dayeho a Tibora Pleisse a nyní je s pouhými třemi výhrami u dna tabulky.

V nečekané drama se proměnil duel jiného z istanbulských celků - Anadolu Efes - s FC Barcelona. Turecký vicemistr nakonec vyválčil domácí výhru 72:68, musel o ni však usilovat do posledních chvil, přestože většinu zápasu kontroloval.

Americký rozehrávač Tyrese Rice (v utkání 22 bodů) dotáhl Katalánce k dramatu zásluhou úseku 13:0 z přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny. Utkání nakonec rozhodl nešťastný vlastní koš Anteho Tomiče, který přišel 15 sekund před koncem za stavu 68:68. Vítězný celek táhli Jason Granger (16 bodů) a Thomas Heurtel (14 bodů).

Koncovka zápasu Anadolu Efes Istanbul - FC Barcelona

Olympiakos Pireus doma přehrál Unics Kazaň 88:59. Hostům nepomohl ani Keith Langford, který byl s 25 body nejlepším střelcem řeckého večera.

Jednoznačným výsledkem skončilo i klání Baskonie s Darüssafakou Istanbul, španělský celek doma ve Vitorii zvítězil 73:52, přestože trenér Sito Alonso minuty rozložil na všechny své muže.

Hosté se na odpor vůbec nezmohli, zcela vyhořeli v útoku. Po první čtvrtce ztráceli devět, po druhé 18 a po třetí už 22 bodů. Za poločas zvládli jen 19 a za tři čtvrtiny slaboučkých 33 bodů.

Euroliga basketbalistů - 11. kolo

Anadolu Efes Istanbul - FC Barcelona 72:68
Panathinaikos Atény - Galatasaray Istanbul 85:58 (za hosty Schilb 15 bodů, 1 doskok, 1 asistence)
Olympiakos Pireus - Unics Kazaň 88:59
Baskonia Vitoria - Darüssafaka Istanbul 73:52