Michael Frolík (vpravo) z Calgary bojuje u mantinelu s Austonem Matthewsem z...

Michael Frolík (vpravo) z Calgary bojuje u mantinelu s Austonem Matthewsem z Toronta. | foto: AP

Frolík asistoval u výhry, Islanders se trefili dvakrát během tří sekund

• 1
Michael Frolík se po čtyřech zápasech bez bodu opět prosadil, když přispěl ve středečním utkání hokejové NHL jednou asistencí k výhře Calgary 3:0 nad Torontem.

New York Islanders rozhodl o výhře 5:3 nad Pittsburghem v poslední minutě dvěma góly. Obě branky dělily jen tři sekundy, což je vyrovnání rekordu soutěže v kategorii nejrychleji vstřelené dvě branky jedním týmem.

Calgary mělo drtivý nástup a už po 49 sekundách hry vedlo 2:0 brankami Freddieho Hamiltona a Krise Versteega. Třetí trefu, která padla ještě v úvodní třetině, připravil Frolík. Přihrávku českého útočníka z levého kruhu usměrnil lehkou tečí Matt Stajan, stojící před brankou úplně sám.

„Byl to perfektní pas. Hezky se mi dívalo, jak puk prošel ke mně, když jsem v plné rychlosti jel k brance. Stačilo jen do přihrávky vložit hůl a usměrnit ji. Hezky sehraná akce,“ pochvaloval si Stajan souhru s Frolíkem.

První hvězdou zápasu byl ale domácí gólman Chad Johnson, který zneškodnil 39 střel a připsal si třetí nulu v sezoně.

Od prostřední části si Toronto vypracovalo více šancí než soupeř, ale doplatilo na špatný start. „Nebyli jsme připravení, scházela nám koncentrace. Když hrajete druhý zápas ve druhém dni, tak jste samozřejmě unavení, ale musíte se s tím vypořádat a hrát chytře. A to se nám nepovedlo,“ uvedl útočník Toronta Auston Matthews.

Sestřih Calgary - Toronto

Zatímco Calgary tříbrankový náskok uhájilo, Islanders o něho přišli v rozmezí 41. až 54. minuty. Newyorský tým ale zachránil v čase 59:33 gólem Anders Lee, který na hranici brankoviště tečoval střelu od modré čáry. Vzápětí pojistil výhru Islanders Nikolaj Kuljomin střelou ze středního pásma do prázdné branky Pittsburghu, který hrál v šesti bez gólmana.

„Cením si, jak se kluci oklepali ze ztráty vedení. Na odolnost se v přípravě zaměřujeme a jsem rád, že se nám to dnes osvědčilo,“ těšilo trenéra Islanders Jacka Capuana. „Měli jsme v závěru štěstí, ale museli jsme si to vydřít. Jsem rád, že jsme byli odměněni vítězným gólem, protože jsem měl dojem, že osud je v průběhu sezony proti nám,“ doplnil Lee.

Sestřih NY Islanders - Pittsburgh

Také ve zbývajícím utkání středečního programu si jeden z týmů vypracoval vedení 3:0. San Jose se dostalo do tohoto trháku na ledě Los Angeles už v úvodní třetině, kterou uzavřelo ve dvacáté minutě dvěma slepenými góly. Domácí pak už jen snížili a počtvrté inkasovali při hře bez brankáře. Výhru hostí režíroval Logan Couture, který dvě branky dal a na jednu přihrál.

Výsledky NHL

NY Islanders - Pittsburgh 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)
20. Boychuk, 23. Chimera, 38. Cizikas, 60. Lee, 60. Kuljomin - 41. Sheary, 51. Schultz, 54. Malkin. Střely na branku: 30:34. Diváci: 12 149. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Boychuk (oba NY Islanders), 3. Crosby (Pittsburgh).

Calgary - Toronto 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
1. Hamilton, 1. Versteeg, 16. Stajan(Frolík). Střely na branku: 29:39. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Hamilton, 3. Versteeg (všichni Calgary).

Los Angeles - San Jose 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
24. Brown - 20. a 59. Couture, 4. Labanc, 20. Carpenter. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Ward (oba San Jose), 3. Brown (Los Angeles).