Slavia - Boleslav 2:1, zhasla světla, pak výhru zařídili Ngadeu a Zmrhal

• 27
Neporazitelnost fotbalistů Slavie pod trenérem Jaroslavem Šilhavým pokračuje. Po výhře 2:1 nad Mladou Boleslaví trvá už jedenáct ligových zápasů a navíc znamená posun na druhé místo v tabulce. Góly vstřelili Michael Ngadeu Ngadjui a Jaromír Zmrhal, za hosty v oslabení z penalty snižoval Lukáš Magera.

Slavia zahrávala ve 34. minutě rohový kop. Do té doby výborný brankář Diviš nedokázal vyboxovat Hušbauerův centr a míč propadl až k Ngadeuovi Ngadjuimu.

Kamerunský defenzivní záložník stál sice zády k bráně, ale zvolil výborné řešení - vystřelil přes hlavu a míč zapadl do brány. Svou první ligovou trefu za Slavii oslavil přemetem vzad. Z tribuny tomu se slávistickou šálou kolem krku tleskal i český premiér Sobotka.

Slavia se prosadila krátce poté, co skončilo čtvrthodinové vynucené přerušení kvůli zhasnutým světlům. Ale převahu měla už před touto pauzou a pokračovala také potom.

„Poslední domácí utkání roku se mi hodnotí velice dobře. Myslím, že jsme podali velice dobrý výkon. V průběhu zápasu jsme byli lepším týmem, vytvářeli jsme si šance. V závěru to bylo hektické, docela i nervózní. Soupeř i v deseti se dostal do kontaktu na jeden gól, v závěru měl rohový kop, na který šel i brankář. Zaplaťpánbůh jsme to přečkali a zaslouženě zvítězili,“ oddechl si slávistický trenér Jaroslav Šilhavý.

Už v úvodu se do velkých šancí dostali Škoda a Zmrhal, ale oba vychytal bývalý slávista Diviš. Ten se blýskl také ve 34. minutě proti Mešanovičovi.

Slávistická převaha pokračovala také po „regulérní“ přestávce, ačkoliv se mohla soustředit na bránění náskoku. Aktivní byl Škoda, jenž si připsal dvě střely, ale první mu zblokoval obránce a druhou hostující gólman.

V 71. minutě už domácí náskok zvýšili. Bořil přenesl hru do pokutového území, odkud Boleslav ne a ne dostat míč do bezpečí, a tak se k němu dostal Zmrhal, který zblízka vstřelil druhý gól.

Slavia, hnána deseti tisíci fanoušky, hrála kombinačně, důrazně, s chutí, sebejistě. Po delší době také vyzkoušela hru na dva útočníky, když se Škodou nastoupil i „supernáhradník“ Mešanovič, ale tentokrát se neprosadil.

Zato Boleslav se do šancí vůbec nedostávala a její největší šancí dlouho byl Jánošův pokus z prvního poločasu, který skončil těsně nad břevnem.

A když byl v 79. minutě vyloučen Matějovský, vypadalo to, že je po hostujících nadějích. Zkušený záložník přišel na hřiště jako náhradník jen dvacet minut předtím a během té doby stihl dvě žluté karty.

Boleslav přesto dokázala snížit. Hušbauer zahrál rukou a z nařízené penalty se sebejistě trefil Magera - 2:1. Vyrovnat už ovšem hosté nestihli.

Početní převahu mohl ještě dvakrát zužitkovat domácí náhradník Van Buren, ale nejdřív sám proti Divišovi neuspěl a podruhé z dálky netrefil bránu.

Slavia, která porazila Boleslav poprvé po jedenácti vzájemných zápasech, využila zaváhání Zlína a posunula se před něj na druhé místo v tabulce.

Naopak boleslavští fotbalisté po skvělém startu prožívají slabší období. V lize nevyhráli popáté za sebou a mohou přijít o čtvrtou příčku.

„Sportovně musím přiznat, že Slavia byla lepší a zasloužila si vyhrát. Byla rychlejší, důraznější a my jsme prohrávali většinu osobních soubojů. Nejvíc nás školila tím, na co jsme se připravovali - průnikovými přihrávkami a přihrávkami za obranu. Nestíhali jsme její rychlé útočníky,“ poznamenal boleslavský trenér Leoš Kalvoda.