Michael Frolík z Calgary v šanci před brankářem Jimmym Howardem z Detroitu.

Michael Frolík z Calgary v šanci před brankářem Jimmym Howardem z Detroitu. | foto: Profimedia.cz

Florida i díky Kindlovi uspěla nad Rangers, Frolík byl u vítězné trefy

• 24
Hokejisté Floridy prožili vítězný víkend. V sobotu i díky třem bodům Jaromíra Jágra dobyli led Ottawy a o den později slavili výhru 3:2 po nájezdech na ledě silných Rangers. Asistencí u vyrovnávací trefy na 2:2 se na výsledku podílel i obránce Jakub Kindl. V dalším zápase se přihrávkou na rozdílové trefě připomněl i útočník Calgary Michael Frolík.

Florida v neděli na ledě slavné Madison Square Garden vítězstvím 3:2 po nájezdech uzavřela celkově čtyřdílnou sérii venkovních zápasů, ze kterých si odvezla šest bodů (výhry 4:3PP z Montrealu, 4:1 z Ottawy, 3:2SN nad Rangers a jediný nezdar 1:6 v Torontu).

1. Jakub Voráček (PHI) 19z. - 17b. (7+10)
2. David Pastrňák (BOS) 14z. - 14b. (10+4)
3. Michael Frolík (CGY) 20z. - 13b. (6+7)
4. Radim Vrbata (ARI) 17z. - 12b. (6+6)
5. David Krejčí (BOS) 18z. - 11b. (2+9)
6. Tomáš Hertl (SJS) 17z. - 9b. (4+5)
7. Jaromír Jágr (FLA) 19z. - 9b. (2+7)
8. Ondřej Palát (TBL) 19z. - 8b. (3+5)
9. Radko Gudas (PHI) 13z. - 7b. (1+6)
10. Martin Hanzal (ARI) 12z. - 7b. (3+4)

V řádné hrací době ale Panthers dvakrát dotahovali nepříznivé skóre. Favorizované domácí poslali do trháku v 14. a 42. minutě útočníci Chris Kreider s Mikou Zibanejadem. Tým Jaromíra Jágra (18:17, +/-: 0, 3 střely), který po třech sobotních bodech (1+2) proti Ottawě tentokrát nebodoval, odpovídal díky trefám obránců.

V 35. minutě se během přesilovky první branky sezony dočkal Keith Yandle a důležitou akci na 2:2 obstaral v 48. minutě pro změnu Aaron Ekblad, za asistencí Jakuba Kindla (12:26, -1, 0+1) a Vincentra Trocheka. Český zadák se tak bodově prosadil ve svém letošním druhém startu v NHL po nedávném povolání z farmy.

Po bezbrankovém prodloužení rozhodovaly nájezdy, ve kterých Henrika Lundqvista překonali hned první dva střelci Trochek a Aleksander Barkov. Floridský James Reimer naopak vychytal Matse Zuccarella a Brandona Pirriho. Průběžně desátí Panthers se tak zlepšili na 21 bodů, Rangers s 27 body zůstávají na druhé příčce Východní konference.

Z pěti nedělních zápasů NHL si čtyřikrát odváželi výhry hosté. Jedním z úspěšných loupežníků byli i hokejisté Calgary, kteří těsným výsledkem 3:2 uspěli v Detroitu. O všem podstatném se rozhodovalo až ve třetí třetině, do níž oba celky nastupovaly za smírného stavu 1:1.

Domácího brankáře Jimmy Howarda, jenž z posledních sedmi utkání Red Wings pošesté dostal přednost před Petrem Mrázkem, nejprve ve 43. minutě překonal Matt Stajan. Zásluhou Anthony Manthy Detroit v 48. minutě ještě srovnal na 2:2, na následnou trefu Mikaela Bäcklunda z 53. minuty už ale nenašel odpověď.

Na rozdílové akci zápasu se výraznou měrou podepsal i jediný český zástupce v utkání, útočník Flames Michael Frolík (20:05, +1, 2 střely, 0+1). Skvělou přihrávkou totiž umožnil Bäcklundovi zakončovat již do odkryté brány.

Detroit, který se trápí hlavně v ofenzivě, padl už počtvrté v řadě, naopak Calgary vybojovalo třetí vítězství z posledních čtyř startů.

Jediným týmem, který v neděli potěšil své domácí fanoušky, byla Carolina díky výhře 3:1 nad Winnipegem. Andrej Nestrašil však góly svých spoluhráčů Eliase Lindholma, Victora Raska a Noaha Hanifina sledoval jen z pozice nehrajícího náhradníka.

O čestný úspěch Jets se postaral s 23 body průběžný lídr produktivity NHL Mark Scheifele, nejlepší střelec ligy Patrik Laine svůj součet 12 zásahů nerozšířil.

Výsledky NHL

Washington - Columbus 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 4. Bäckström, 31. Ovečkin - 27. N. Foligno, 41. Dubinsky, 60. Wennberg. Střely na branku: 21:23. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Wennberg (Columbus), 2. Bäckström, 3. Ovečkin (oba Washington).

Carolina - Winnipeg 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
7. Lindholm, 43. Rask, 59. Hanifin - 50. Scheifele. Střely na branku: 40:29. Diváci: 10 809. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Rask, 3. Ward (všichni Carolina).

NY Rangers - Florida 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
14. Kreider, 42. Zibanejad - 35. Yandle, 48. Ekblad (Kindl), rozhodující sam. nájezd Trocheck. Střely na branku: 35:30. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Reimer (Florida), 2. Lundqvist (NY Rangers), 3. Yandle (Florida).

Detroit - Calgary 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
9. Tatar, 48. Mantha - 24. Hathaway, 43. Stajan, 53. Backlund (Frolík). Střely na branku: 23:26. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton (Calgary), 2. Ericsson (Detroit), 3. Tkachuk (Calgary).

Anaheim - Los Angeles 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
44. Vermette, 49. Rakell - 33. a 34. Carter, 23. Doughty. Střely na branku: 30:29. Diváci: 16 611. Hvězdy zápasu: 1. Carter (Los Angeles), 2. Vermette (Anaheim), 3. Doughty (Los Angeles).