Proti Dánsku byl nejlepší debutant Barák, podle čtenářů nikdo nepropadl

• 5
Za fotbalovou reprezentaci hrál sice poprvé, ale i tak byl v úterním přípravném zápase proti Dánsku (1:1) podle čtenářů iDNES.cz nejlepším hráčem na trávníku. Autor jediného českého gólu Antonín Barák prožil báječnou premiéru. Ale ani jeho spoluhráči ve známkování nepropadli.

V tradiční anketě iDNES.cz hlasovalo necelých patnáct set čtenářů. Hodnotili, jak se jednotlivým fotbalistům vyvedl zápas proti Dánsku (1:1).

Celková známka 2,59 patří v éře trenéra Karla Jarolíma mezi průměrné - z dosavadních šesti zápasů jde o třetí nejlepší hodnocení.

3,14 J. Sýkora

Nejlepším ze všech byl záložník Barák, který už v osmé minutě otevřel skóre. Za českou reprezentaci hrál přitom poprvé v životě!

„Jsem hrozně dojatý. Ještě teď jsem z toho naměkko,“ řekl hráč Slavie, který ještě loni hrál jen druhou ligu za Vlašim.

Jako jediný stlačil známku pod průměr 2,00. Na druhém místě podle čtenářů iDNES.cz skončili obránci Kalas (2,13) a Kadeřábek (2,24), který přitom nastoupil až jako náhradník ve druhém poločase.

Špatně si nevedli ani ostatní. Vždyt nejhorší Sýkora dostal známku 3,14, což je průměrné hodnocení.

Utkání proti Dánsku bylo poslední reprezentační akcí v roce 2016. Příště se národní tým sejde v březnu, kdy ho čeká příprava proti Litvě a kvalifikační zápas v San Marinu.