Tomáš Satoranský (vlevo) z Washingtonu střílí přes Elfrida Paytona z Orlanda.

Tomáš Satoranský (vlevo) z Washingtonu střílí přes Elfrida Paytona z Orlanda. | foto: Reuters

Satoranský debutoval v základní pětce, zlepšil si střelecké maximum

• 21
Tomáš Satoranský má za sebou debut v základní pětce basketbalového Washingtonu. Johna Walla, šetřícího svá kolena, zastoupil v sobotním utkání NBA v Orlandu, jeho tým na Floridě prohrál 86:88.

Český rozehrávač odehrál bezmála 32 a půl minuty, během kterých si připsal osm bodů (proměnil čtyři ze svých sedmi pokusů), tři asistence a dva doskoky. V bodech i asistencích si zlepšil osobní maxima.

Satoranskému se povedlo v úvodní části proměnit první dvě střely a Wizards si pod jeho taktovkou v první půli vybudovali mírné vedení. Ve třetí čtvrtině český hráč přidal další dva koše a před poslední částí hosté vedli o devět bodů.

V úvodu poslední čtvrtiny zůstal Satoranský na lavičce a domácí během čtyř minut otočili vývoj utkání třináctibodovou šňůrou.

V koncovce pivot Orlanda Nikola Vučevič minul dvě šestky a hosté mohli v poslední sekundě zvrátit utkání ve svůj prospěch, jenže Markieff Morris tříbodovou střelu netrefil.

Nejlepším střelcem poražených byl právě Morris s 18 body, proměnil však jen pět ze 16 střel.

Bradley Beal zaznamenal 15 bodů. Otto Porter má na kontě double-double za 10 bodů a 13 doskoků.

Nejlepším střelcem vítězů byl náhradník Jeff Green s 18 body, Evan Fournier mu sekundoval 13 body, Serge Ibaka přidal 11 bodů. Někdejší Satoranského spoluhráč z Barcelony Mario Hezonja má na kontě devět bodů.

Sestřih ze zápasu Orlando - Washington

LeBron James z Clevelandu se posunul na 10. místo v historické střelecké tabulce základní části NBA, když překonal svého mentora Hakeema Olajuwona. Nyní má na kontě 26 970.

V duelu proti Philadelphii potřeboval James k dostižení Olajuwona jeden bod, nastřílel jich však 25, přidal 14 asistencí a osm doskoků a pomohl k těsné výhře 102:101. Obhájci titulu tak jako jediní zůstávají neporažení.

Slabá Philadelphia se v poslední čtvrtině dostala do vedení, ale minutu před koncem její naděje na úspěch sestřelil rozhodující trojkou Channing Frye.

Chicago Bulls prohráli druhý den po sobě, v sobotu podlehli Indianě Pacers 94:111. Dwyane Wade nenavázal na pátečních 35 bodů a tentokrát zůstal na pouhých čtyřech.

James Harden v dresu Houstonu zaznamenal 30 bodů, 12 asistencí a devět doskoků, přesto Rockets podlehli Atlantě 97:112. K výhře nad svým bývalým klubem pomohl Dwight Howard 20 body, stejný počet nastřádal Kent Bazemore a 23 bodů nastřílel Paul Millsap.

Blake Griffin nasázel 28 bodů a dovedl Los Angeles Clippers k výhře nad San Antoniem 116:92. Spurs se nedokázali vypořádat s absencí Tonyho Parkera, který je na týden mimo hru s bolavým kolenem.