• 0
Tým trenéra Františka Komňackého ve třináctém kole divize D poprvé doma nevyhrál. S druhými Rosicemi si první tým soutěže rozdělil body za remízu 2:2. Na prvním místě má Hodonín sedmibodový náskok. Podívejte se na video.

Divizní šlágr třináctého kola se pro Hodonín zprvu vyvíjel dobře. V sedmnácté minutě totiž otevřel skóre Zdeněk Šturma, kterého obrana Rosic zapomněla u vzdálenější tyče. Podobný gól však dal i hostující Pavel Drbal, obrat ve skóre dokonal ve druhém poločase po povedeném brejku Michal Kugler.

Domácí však udrželi sezónní neporazitelnost, protože Zdeněk Šturma deset minut před koncem srovnal z penalty. „Domácím v poli scházel Tomáš Polách, který dá hře Hodonína ještě větší kvalitu a klid do rozehrávky. Navíc na něj bývá hodně faulů,“ hodnotil duel trenér hostů Michal Kugler.

„Po hráčích jsem chtěl, aby za výhrou ve druhé půli šli s větším nasazením a rvavostí. Měli jsme optickou převahu, více ze hry i střel, ale soupeř hrozil nepříjemnými brejky,“ vysvětloval klubovému webu František Komňacký, trenér Hodonína.

Po zápase, který znamenal druhou ztrátu v sezoně a druhou ztrátu v řadě však byl mírně zklamaný. „Sedmibodový náskok nám sice dával klid, ale vítězství by nás v čele tabulky definitivně osamostatnilo,“ uvědomuje si hodonínský kouč.

Výsledky 13. kola: Bystřice nad Pernštejnem - Bzenec 1:2 (0:2), Hodonín - Rosice 2:2 (1:1), Holešov - Břeclav 2:3 (1:1), Uherský Brod - Pelhřimov 3:1 (1:0), Brumov - Vrchovina 1:3 (1:2), Stará Říše - Slavičín 0:2 (0:1), Tasovice - Velká Bíteš 2:0 (0:0), Žďár nad Sázavou - Polná 1:3 (0:1).

1. Hodonín 14 12 2 0 42:13 38
2. Uherský Brod 14 10 2 2 33:16 32
3. Rosice 14 9 4 1 30:10 31
4. Slavičín 14 7 5 2 21:7 26
5. Břeclav 14 8 2 4 25:16 26
6. Velká Bíteš 14 6 2 6 19:19 20
7. Polná 14 5 5 4 32:35 20
8. Tasovice 14 5 4 5 23:19 19