Michael Frolík (vlevo) z Calgary se raduje z gólu se spoluhráčem Matthewem...

Michael Frolík (vlevo) z Calgary se raduje z gólu se spoluhráčem Matthewem Tkachukem. | foto: AP

Frolík gólem zpečetil výhru Calgary, nováček Sedlák opět asistoval

• 10
V pátečních zápasech hokejové NHL se bodově prosadila dvojice Čechů. Útočník Michael Frolík svou čtvrtou trefou sezony zpečetil výhru Calgary nad Ottawou na finálních 5:2 a nováček Lukáš Sedlák z Columbusu si připsal asistenci ve druhém startu za sebou. Naposledy se mladý forvard přičinil na vítězství 4:0 z ledu Anaheimu.

V pořadí čtvrtým zásahem v novém ročníku NHL Michael Frolík (16:41, +1, 4 střely, 1+0) v pátek vyrovnal na druhé příčce tabulky střelců českých hokejistů Tomáše Hertla ze San Jose. Vedoucí David Pastrňák z Bostonu se zatím trefil pětkrát.

11. David Krejčí (BOS) 7z. - 3b. (0+3)
12. Milan Michálek (TOR) 5z. - 2b. (1+1)
13. Radek Faksa (DAL) 7z. - 2b. (1+1)
14. Lukáš Sedlák (CBJ) 5z. - 2b. (0+2)
15. Andrej Šustr (TBL) 7z. - 2b. (0+2)
16. Roman Polák (TOR) 4z. - 1b. (1+0)
17. Andrej Nestrašil (CAR) 3z. - 1b. (0+1)
18. Dmitrij Jaškin (STL) 6z. - 1b. (0+1)

Kladenský odchovanec v 53. minutě uzavíral výhru Calgary nad Ottawou na 5:2, o snadnou branku do prázdné klece se ovšem nejednalo. Po chybě hostů s Mikaelem Bäcklundem vyrazil do útoku v přečíslení 2 na 1 a ideálně načasovanou přihrávku využil zakončením z pravého kruhu.

Flames v kanadském derby uspěli, přestože byli hostující Senators střelecky výrazně aktivnější v poměru 33:19. Hlavním hrdinou domácích byl obránce Dougie Hamilton, jenž si vylepšil statistiky třemi body (2+1).

Ottawa své dvě branky vstřelila shodně v přesilových hrách ze zahajovací třetiny, kdy Briana Elliotta jako jediní v zápase pokořili Erik Karlsson a Kyle Turris.

Ve čtvrtek si Lukáš Sedlák připsal svůj premiérový bod začínající kariéry v NHL. Radost mu ovšem zkazila porážka 1:3 v San Jose. O den později ale bodoval podruhé, když asistencí přispěl pro změnu k výhře po skóre 4:0 z Anaheimu. Columbus tak uzavřel svou čtyřdílnou sérii venkovních startů s bilancí dvou výher a dvou porážek.

O všem podstatném bylo rozhodnuto už po první třetině, kterou Blue Jackets ovládli čtyřmi vstřelenými góly. V 11. minutě se v rozmezí 21 vteřin prosadili Sam Gagner a Brandon Saad. Právě u trefy prvně jmenovaného se asistencí připomněl i Sedlák (10:35, +1, 1 střela, 0+1).

Ve 14. minutě se Saad prosadil podruhé a při přesilovce z 15. minuty si gólovou radost zopakoval i Gagner. Ve zbytku duelu už další branka nepadla. Velkou zásluhu na tom měl především gólman vítězů Sergej Bobrovskij, jenž pochytal všech 35 ran domácích Ducks.

Po jednom zápase v roli nehrajícího náhradníka se vrátil do sestavy Chicaga obránce Michal Kempný (14:16, +/-: 0). Na ledě New Jersey dostal důvěru i jeho zkušenější krajan Michal Rozsíval (14:29, +/-: 0, 1 střela) a společně nakonec slavili výhru 3:2 po prodloužení.

Domácí Devils v utkání dvakrát vedli. Od 16. minuty zásluhou využité početní výhody P.A. Parenteaua a 45. minuty, kdy se prosadil John Moore. Blackhawks vždy srovnali díky potrestanému faulu soupeře. První přesilovku zužitkoval Artěmij Panarin a podruhé ve výhodě 6 na 4 umocněné o odvolaného brankáře slavil v čase 57:49 Marián Hossa.

O vítězi pak rozhodla druhá minuta nastavení, ve které Arťom Anisimov dorazil za záda Keitha Kinkaida odražený puk po předchozí střele Panarina. V dresu New Jersey nechyběl v akci český mladík Pavel Zacha (15:54, +/-: 0, 3 střely).

Carolina si na domácím ledě těsným skóre 3:2 poradila s Rangers. Dvěma góly a jednou asistencí se blýskl útočník Jeff Skinner, české trio Martin Frk, Andrej Nestrašil a Jakub Nakládal opět zaplnilo všechna tři místa Hurricanes pro nehrající náhradníky.

Fotbalový výsledek 0:1 se zrodil na ledě Colorada, které nejtěsnějším rozdílem podlehlo Winnipegu. O jedinou trefu se postaral v 29. minutě útočník Shawn Matthias. Gólman Jets Michael Hutchinson pochytal všech 37 ran Avalanche.

Třetím gólmanem pátečního programu NHL s nulou na kontě byl edmontonský Cam Talbot, jenž se bezchybným výkonem zasloužil o triumf rozjetého Edmontonu 2:0 z ledu Vancouveru. Sedmou výhru z dosavadních osmi startů Oilers vystříleli Milan Lucic a Connor McDavid, jenž s 12 body (5+7) kraluje tabulce kanadského bodování soutěže před čtveřicí borců s deseti zápisy - Auston Matthews (Toronto, 6+4), Arťom Anisimov (Chicago, 5+5), Jonathan Marchessault (Florida, 5+5) a Brad Marchand (Boston, 3+7).

Výsledky NHL

New Jersey - Chicago 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
16. Parenteau, 45. Moore - 27. Panarin, 58. Hossa, 62. Anisimov. Střely na branku: 32:29. Diváci: 13 882. Hvězdy zápasu: 1. Anisimov, 2. Hossa (oba Chicago), 3. Moore (New Jersey).

Carolina - NY Rangers 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
13. a 21. Skinner, 40. Bickell - 9. a 33. Zuccarello. Střely na branku: 21:30. Diváci: 18 680. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Ward, 3. Rask (všichni Carolina).

Colorado - Winnipeg 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka:
29. Matthias. Střely na branku: 37:21. Diváci: 16 135. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Matthias, 3. Armia (všichni Winnipeg).

Calgary - Ottawa 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
6. a 31. Hamilton, 22. Bennett, 50. Monahan, 53. Frolík - 12. Karlsson, 15. Turris. Střely na branku: 19.33. Diváci: 18 132. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton, 2. Elliott, 3. Chiasson (všichni Calgary).

Vancouver - Edmonton 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
32. McDavid, 59. Lucic. Střely na branku: 26:27. Diváci: 1. Talbot (Edmonton), 2. Miller (Vancouver), 3. McDavid (Edmonton).

Anaheim - Columbus 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)
Branky
: 11. a 15. Gagner (na první Sedlák), 11. a 14. Saad. Střely na branku: 35:37. Diváci: 15 841. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Gagner, 3. Foligno (všichni Columbus).