David Pastrňák (vpravo), ilustrační foto

David Pastrňák (vpravo), ilustrační foto | foto: Reuters

Pastrňák pyká za faul na Girardiho. Dva zápasy si nezahraje

• 11
Hokejový útočník David Pastrňák bude v nejbližších dvou zápasech chybět v sestavě Bostonu. Vedení NHL ho dodatečně potrestalo za zákrok na Dana Girardiho z New York Rangers. Český hráč kvůli tomu navíc přijde o téměř 10 300 dolarů (více než čtvrt milionu korun), které poputují na podpůrný hráčský fond.

Dvacetiletý nejproduktivnější český hokejista sezony v 31. minutě středečního zápasu fauloval Girardiho ve středním pásmu. Za nedovolený zákrok na hlavu dostal od sudích Jona McIsaaca a Justina St. Pierrea dvouminutový trest.

Girardi se poblíž červené čáry snažil ve vzduchu rukou zachytit puk, Pastrňák k němu přijel v rychlosti z levé strany a srazil jej ramenem k zemi. Následně se strhla na ledě potyčka.

Girardi opustil led po svých, zamířil do kabiny a na konci druhé třetiny se vrátil do hry. Stihl jedno střídání a pak odehrál celou třetí třetinu utkání, v kterém Rangers zvítězili 5:2.

Pastrňák si trefou už v 10. sekundě utkání vylepšil svou bilanci v této sezoně na osm bodů za pět branek a tři asistence v sedmi duelech.