Hrajeme dobře, ale výsledky nemáme, štve libereckého Folprechta

• 3
Domácí prohru 1:3 s italskou Fiorentinu nesli liberečtí hráči hodně těžce. “Kdybychom si v kabině řekli, že jsme na ně neměli a že je to úplně jiná úroveň, tak by to bylo v pořádku. Jenže my Fiorentinu celý druhý poločas tlačíme, a stejně prohrajeme. To je špatně,” řekl záložník Zdeněk Folprecht.

“Potýkáme se s tím celou sezonu, hrajeme celkem dobře, ale výsledky tomu neodpovídají,” zdůraznil Folprecht.

Góly jste však soupeři doslova darovali.
V první půli se to k nim náhodně odrazilo. Ve druhé jsme je tlačili, ale oni utekli dva na jednoho. Když jsme viděli, jak takoví borci, kteří hrají za Fiorentinu, se na hřišti hádají a jak jsou nejistí, tak nám to zvedalo sebevědomí. Škoda, že jsme jim to takhle usnadnili. Je to škoda i pro lidi, přišel plný stadion.

Je náhoda, jaké góly v Evropě dostáváte?
Náhoda by to byla, kdyby se to stalo jednou, ale máme s tím potíže od začátku sezony. Loni jsme měli štěstí v lize i v Evropě. Marseille nás doma na šance přehrála 12:1, ale my jsme přesto vyhráli. Letos se to nedaří. Paradoxně všechny tři evropské zápasy jsme zvládli fotbalově líp než loni, ale bodů je málo.

Je hodně znát absence zraněného stopera Pokorného?
Samozřejmě nám chybí, je to náš kapitán, je velice silný ve vzduchu. Ondra Karafiát, který hrál místo něj, je mladý kluk, byl to pro něj první zápas na takové úrovni. Každý tým má ale ztráty, hráči jsou zranění, na to se nelze vymlouvat.

S jediným bodem jste klesli na poslední místo v tabulce skupiny. Vidíte ještě šanci na postup?
Dokud existuje teoretická šance, budeme se prát. Ale je strašná škoda, že nám tolik bodů proteklo mezi prsty. Body neodpovídají tomu, co jsme v Evropě předvedli. Herně jsme ani jednou nepropadli, ale ve vlastním i soupeřově vápně je to z naší strany špatné.