• 0
Osm střelců. Jedenáct gólů. Fotbalisté Cidliny Nový Bydžov zničili soupeře z Provodova jednoznačným debaklem. V tabulce Královéhradeckého krajského přeboru jsou po deseti kolech druzí, vede Červený Kostelec, který ovšem o víkendu prohrál. Podívejte se na video.

Šest branek za poločas, dalších pět po přestávce. Fotbalisté druhého týmu tabulky RMSK Cidliny svého soupeře z Provodova doslova zničili. Vyhráli 11:0.

„V předchozích zápasech jsme dokázali se soupeři držte krok šedesát minut, dnes nás domácí rozebrali po patnácti minutách. K vysoké výhře soupeři gratulujeme,“ řekl trpce kouč poražených Petr Dudek pro web Královéhradeckého krajského fotbalového svazu.

„Musíme respektovat asi tíživou situaci Provodova,“ začal své hodnocení trenér Cidliny Vladimír Blažej. Soupeře, kterému chyběly některé opory, však pochválil. „Hráli důstojně až do konce, nezdržovali, nesimulovali, z jejich strany to bylo velmi sportovní. Také naším hlavním úkolem bylo motivovat hráče k tomu, aby hráli s plným nasazením až do konce,“ uvedl Blažej pro web khfotbal.cz.

Cidlina díky vysoké výhře a zaváhání prvního Červeného Kostelce - lídr prohrál 0:3 v Chlumci - ztrácí na první místo už jen bod.

Výsledky 10. kola: Slavia HK - Kostelec n/O. 3:1 (0:0), Jičín - Jaroměř 1:2 np (1:1), Chlumec n. C. - Č Kostelec 3:0 (2:0), Nové Město - Hořice 1:3 (1:1), RMSK Cidlina - Provodov 11:0 (6:0), Rychnov n. K. - Dobruška 5:0 (3:0), Broumov - Vysoká 1:3 (1:0), L. Bělohrad - Libčany 1:5 (0:5).

1. TJ Červený Kostelec 11 9 0 0 2 28:13 27
2. RMSK Cidlina Nový Bydžov 11 8 1 0 2 32:9 26
3. SK Libčany 11 7 1 2 1 25:7 25
4. Spartak Rychnov n. Kněžnou 11 7 1 0 3 29:16 23
5. SK Jičín 11 7 0 1 3 20:10 22
6. FK Chlumec nad Cidlinou 11 7 0 1 3 24:15 22
7. FC Slavia Hradec Králové 11 5 1 3 2 16:8 20
8. FK Jaroměř 11 4 3 0 4 26:18 18